Gölpazarı'ndan kısa kısa

Gölpazarı'ndan kısa kısa
Gölpazarı'ndan kısa kısa
BİLECİK (AA) - Gölpazarı ilçesinde, çiftçilere proje kapsamında 6 bin 60 adet ceviz fidanı dağıtıldı.Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdür Vekili...

BİLECİK (AA) - Gölpazarı ilçesinde, çiftçilere proje kapsamında 6 bin 60 adet ceviz fidanı dağıtıldı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdür Vekili Nazif Şen, il genel meclis üyesi Ali Şenel ve çiftçilerin katıldığı dağıtım töreninde, çiftçilerin talebi üzerine yüzde 50'si İl Özel Müdürlüğü destekli proje kapsamında, 202 çiftçiye 6 bin 60 fidan dağıtım yapıldığını bildirdi.

Önceki yıla göre bu yıl yüzde 100 artırılarak fidan dağıtımının gerçekleştirildiğini bildiren Şen, dağıtılan fidanlardan  25'inin "Chandler", 5'inin de "Frangaette" fidan çeşidi olduğunu söyledi.

 

- "Okullarda fiziksel aktivitenin artırılması" projesi

Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bilecik Halk Sağlığı Müdürlüğü arasında imzalanan "Okullarda fiziksel aktivitenin artırılması" projesi kapsamında 15 adet bisiklet dağıtımı gerçekleştirildi.

Cengiz Topel Ortaokul Müdürü Hakan Özkan, yaptığı açıklamada, Sağlık Bakanlığı tarafından çocuk ve gençler başta olmak üzere topluma fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırılarak sağlıklarının korunması, toplumda bisiklet kullanımının teşvik edilmesi amacıyla proje kapsamında 15 adet bisiklet dağıtıldığını bildirdi.

Özkan, 5,6 ve 7. sınıflarda seçmeli spor ve fiziki etkinlikler dersini seçen öğrenciler tarafından kullanılmak üzere dağıtılan bisikletlerin, yaşamsal faaliyetleri çerçevesinde farkındalığının artırılması planlandığını kaydetti.