Hakkari'deki terör saldırısı

Hakkari'deki terör saldırısı
Hakkari'deki terör saldırısı
- Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesindeki terör örgütü PKK'nın saldırısında şehit düşen askerler için başsağlığı mesajı yayımladı

BİLECİK (AA) - Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesindeki terör örgütü PKK 'nın saldırısında şehit düşen askerler için başsağlığı mesajı yayımladı.

Yağcı, mesajında, temel düşünceleri ve yaşam şekli alçaklık ve hainlik üzerine kurulu olan PKK terör örgütü ve destekleyicilerinin hiçbir zaman kazanamayacağını belirtti.

Hainlik, bölücülük, alçaklık olan terör örgütünün son zamanlarda sıkça gerçekleştirdiği saldırıyı Mehmetçiğe karşı tekrar gerçekleştirdiğini bildiren Yağcı, mesajında şunları kaydetti:

"Ülkemiz üzerinde adeta kara bir leke olarak görülen ve her seferinde aramızdaki birlik ve kardeşliğe kurşun sıkan PKK terör örgütü, her zaman belirttiğimiz gibi destekçilerini, işbirlikçilerini sevindiremeyecek ve bu birlik ve kardeşliği bozamayacaktır. Şu bilinmelidir ki, yaklaşık 100 yıl önce ülkemizin her bir köşesini işgal eden düşmanlar ve hain eller bu topraklar üzerindeki arzularını yerine getirememişlerdir. Bugün sergilenen bu hain ve kalleşçe saldırılar,  bu arzunun birer parçası olarak görülmelidir. Türk Milleti nasıl ki vatanını dün korumuş ve işgalcileri bozguna uğratmış ise yine aynı inanç ve vatan sevgisi ile kahraman ordumuz ve güvenlik güçlerimiz bu hain ellerin çabalarını boşa çıkaracak ve onları bozguna uğratacaktır. Kalleşçe saldırıda şehit olan askerlerimize cenabı Allah'tan rahmet diliyor, hain saldırıda yaralanan askerlerimize de acil şifalar diliyorum."