Hakkari'deki terör saldırısı

Hakkari'deki terör saldırısı
Hakkari'deki terör saldırısı
BİLECİK (AA) - Bilecik İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Şemsettin Yıldırım, terör örgütünün ana gayesinin taşeronluk olduğunu bildirdi.Yıldırım,...

BİLECİK (AA) - Bilecik İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Şemsettin Yıldırım, terör örgütünün ana gayesinin taşeronluk olduğunu bildirdi.

Yıldırım, yaptığı yazılı açıklamada, Hakkari Dağlıca'da düzenlenen terör saldırısı ve ardından bölgede sürdürülen operasyon sırasında 16 askerin şehit ve çok sayıda yaralı olmasının derin üzüntüsü içinde olduklarını belirtti. 

Terör örgütü PKK ve işbirlikçilerinin hain terör saldırıları sonucu şehit düşen asker ve polislere Allah'tan rahmet, yakınlarına sabrı dilmeyen ve terör örgütünü kınayan Yıldırım, şunları söyledi:

"İyi adına yapılmak istenen tüm şeyleri kötüye kullanan, bunu yaparken de emperyalist ülkelerle işbirliği içerisinde olan bölücü terör örgütü asla galiz emellerine ulaşamayacaktır. Milleti ve devleti bölme arzusunda olan, terör örgütünün ana gayesi taşeronluktur. İşgal sever ülkelerin taşeronluğunu yapan bu örgütlerin tamamı, samimi bölge insanı tarafından da taban bulamayacaktır. Aziz milletimizin iman dolu göğsü tüm hilelere kapalıdır. Kardeşlerimize uzanan bu kirli eller, aslında kardeşliğimizi bozmaya çalışmaktadır. Karanlık ve korkak bu eller, etnik kökeni ne olursa inanmış gönüllere asla zarar veremeyecektir."