Hakkari'deki terör saldırısı

Hakkari'deki terör saldırısı
Hakkari'deki terör saldırısı
- Bozüyük Kent Konseyi Başkanı Muzaffer Tekelioğlu, Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesindeki terör örgütü PKK'nın saldırısında şehit düşen askerler için başsağlığı mesajı yayımladı

BİLECİK (AA) - Bozüyük Kent Konseyi Başkanı Muzaffer Tekelioğlu, Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesindeki terör örgütü PKK 'nın saldırısında şehit düşen askerler için başsağlığı mesajı yayımladı.

Tekiloğlu, mesajında, teröre karşı tavrın ortak olduğunu ifade ederek, son günlerde şiddetini artıran terörün 16 asker ve 12 polis memuru şehit ettiğini ve acılarının büyük olduğunu söyledi.

Ülkedeki huzuru, istikrarı ve kardeşlik duygularını bozmaya çalışan tüm odaklara karşı tavırlarının bir olduğunu belirten Tekelioğlu, mesajında şunları kaydetti:

"Asırlardır dini, dili, kökeni ne olursa olsun kardeşçe yaşamış, sevinçlerini ve üzüntülerini paylaşan ülke insanlarının huzurunu hiç kimseye bozdurtmayacağız. Türkiye 'nin son yıllarda gösterdiği başarısı ve dünya lideri olma yolundaki duruşu maalesef hakimiyeti hep ellerinde tutmak isteyen güçleri ve onların yerli işbirlikçilerini rahatsız etmektedir. Gayeleri bölgedeki huzuru, istikrarı, kardeşlik ve birlik iklimiyle öne çıkan Türkiye'nin yolunu kesmek, güçlü ve lider Türkiye yolculuğunu sona erdirmektir. Hakkari'nin Çukurca İlçesi Dağlıca kesimi dahil olmak üzere terör olaylarına milletçe vereceğimiz en güzel cevap, birlik ve beraberlik ruhu içerisinde, ortak akılla ve aklıselime dayalı olarak teröre, terör örgütlerine, terörü besleyen ve yönlendiren kirli odaklara karşı tek vücut olduğumuzu göstermektir."