Harçlıklarını ramazan davulu çalarak çıkarıyorlar

Harçlıklarını ramazan davulu çalarak çıkarıyorlar
Harçlıklarını ramazan davulu çalarak çıkarıyorlar
BİLECİK (AA) - Gölpazarı ilçesinde, iki lise öğrencisi mahalle sakinlerini davul çalarak sahura kaldırıp harçlıklarını çıkarıyor.İmam Hatip Anadolu...

BİLECİK (AA) - Gölpazarı ilçesinde, iki lise öğrencisi mahalle sakinlerini davul çalarak sahura kaldırıp harçlıklarını çıkarıyor.

İmam Hatip Anadolu Lisesi ile Köprülü Mehmet Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Niyazi Önal ve Caner Kayan, her gece İstiklal ve İsmetpaşa mahallelerinde iki saat boyunca davul çalıp vatandaşları sahura kaldırıyor.

Önal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sahurda davul çalarak harçlığını çıkardığını söyledi.

Ramazan aylarında iki yıldır davul çaldığını belirten Önal, "İsmetpaşa Mahallesi'nde davul çalıyorum. Bu işi aileme fazla yük olmamak için okul harçlığımı buradan çıkarıyorum. Arkadaşım elektrikli bisikleti sürerken ben de arkasında davul çalarak oruç tutanları sahura kaldırıyorum. Sahurda davul çalmak, ister istemez zor oluyor. Şu anda hiçbir sıkıntımız yok" diye konuştu.

Kayan ise ramazanda harçlığını çıkarmak için sahur vakti oruç tutanları kaldırdıklarını dile getirerek, "Hem aileme yük olmuyorum hem de kendi paramı kazanıyorum" ifadesini kullandı.


  ETİKETLER:

  Bilecik

  ,

  Ramazan

  ,

  Anadolu

  ,

  İmam

  ,

  Gece

  ,

  Okul