"Hazreti Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı" konferansı

"Hazreti Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı" konferansı
"Hazreti Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı" konferansı
- İl Müftüsü Akkuş: "Bugün, insan hakları evrensel beyannamesi olarak bizlere sunulan beyannamenin temeli, Veda Hutbesinde, ilk çekirdeğini bulmuştur"

BİLECİK (AA) - Bilecik İl Müftüsü Necati Akkuş, " Bugün , insan hakları evrensel beyannamesi olarak bizlere sunulan beyannamenin temeli, Veda Hutbesinde, ilk çekirdeğini bulmuştur" dedi.

Akkuş, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Salonu'nda düzenlenen ""Hazreti Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı" konferansta, bütün varlıkların insanın yeryüzündeki hayatını idame ettirmesinde, işlerini kolaylaştırıcı, hizmet edici bir gaye ile yaratıldığını ifade etti.

İnsanoğluna önderlik, kılavuzluk etmek üzere gönderilen Hazreti Muhammed'in peygamberlerin, Allah'u Teala'dan almış oldukları kurallar manzumesini, insanın dünyasını ve ahiretini, huzur ve saadete dönüştürecek sistemi, yaşayarak kavimlerine örnek olduğunu anlatan Akkuş, "Hazreti Muhammed'in dünyaya gelişi, tarihin kırılma noktasıdır. İnsanlık devrimi niteliğinde değişiklik yapan tek kişi Hazreti Muhammed'dir. Bugün, insan hakları evrensel beyannamesi olarak bizlere sunulan beyannamenin temeli, Veda Hutbesinde, ilk çekirdeğini bulmuştur" Bugün, insan hakları evrensel beyannamesi olarak bizlere sunulan beyannamenin temeli, Veda Hutbesinde, ilk çekirdeğini bulmuştur" diye konuştu.

Konferansa, Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan, Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş, Vali Yardımcısı Mustafa Güney, ve daire müdürleri ile öğrenciler katıldı.