İlköğretim Haftası

İlköğretim Haftası
İlköğretim Haftası
- Gölpazarı ilçesinde İlköğretim Haftası dolayısıyla tören düzenlendi

BİLECİK (AA) - Bilecik'in Gölpazarı ilçesinde İlköğretim Haftası dolayısıyla tören düzenlendi.

Hükümet Konağı önünde Atatürk Anıtına çelenk konulması ile başlayan törende, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Buradaki etkinliğin ardından Gazi Muhal İlk ve Ortaokulunda program düzenlendi.

Okul Müdürü Ergün Yakar, bin 52 öğrenci ile 77 öğretmenin eğitim öğretime göreve başladığını ve insan olarak en önemli özelliğinin akıl ve zeka olduğunu belirterek, "Akıl ve zekayı geliştirmek, daha çok bilgi ve görgü kazanmamız için okul bizim vazgeçilmez bir kaynağımızdır. Öğrencilerimiz, topluma, ailesine hatta dünyaya yararlı birer birey olmak istiyorsa okullarına sahip çıkmalı ve öğretmenlerinden, en iyi şekilde faydalanmalıdırlar. Başarılı olmanın yolu, düzenli ve disiplinli çalışmaktan geçer. Eğitim ve öğretim bütün insanları için vazgeçilmez bir gerekliliktir" dedi.

Tören, öğrenciler tarafından şiirler okunması ve 8. sınıf öğrencileri 1. sınıf öğrencilerini sınıflarına götürmesiyle sona erdi.

Etkinliğe, Kaymakam Vekili Muhammet Salih Koç, Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Mehmet Dinç, Belediye Başkanı Vedat Kazıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Turgut Akagündüz, daire ve okul müdürleri ile veliler katıldı.