İlköğretim Haftası

İlköğretim Haftası
İlköğretim Haftası
- Osmaneli ilçesinde İlköğretim Haftası dolayısıyla tören düzenlendi

BİLECİK (AA) - Bilecik'in Osmaneli ilçesinde İlköğretim Haftası dolayısıyla tören düzenlendi.

Hükümet Konağı önünde Atatürk Anıtına çelenk konulması ile başlayan törende, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Buradaki etkinliğin ardından Osman Gazi İlkokulunda program düzenlendi.

Kaymakam Edip Çakıcı, burada yaptığı konuşmada, okulların akıl ve zekayı geliştirme, daha çok bilgi ve görgü kazanılması için vazgeçilmez kaynak olduğunu ifade ederek, "Öğrencilerimiz, topluma, ailesine hatta dünyaya yararlı birer birey olmak istiyorsa okullarına sahip çıkmalı ve öğretmenlerinden, en iyi şekilde faydalanmalıdırlar. Başarılı olmanın yolu, düzenli ve disiplinli çalışmaktan geçer.  Eğitim ve öğretim bütün insanları için vazgeçilmez bir gerekliliktir" dedi.

Belediye Başkanı Münür Şahin de toplumun devamı olan nesiller üzerinde öğretmenler kadar emeği ve etkisi olan başka meslek olmadığını belirterek, ilçedeki eğitim seviyesini üst düzeye çıkarmak için ellerinden gelen desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.

Tören, öğrenciler tarafından şiirler okunması ve 4. sınıf öğrencilerinin 1. sınıf öğrencilerine hoş geldin çiçeği vermesi, Kaymakam Çakıcı ve beraberindekilerin sınıfları gezmesiyle sona erdi.