İşçilerin maaşlarını alamadıkları iddiası

İşçilerin maaşlarını alamadıkları iddiası
İşçilerin maaşlarını alamadıkları iddiası
- Bir seramik fabrikasında çalışan ve maaşlarını alamadıkları iddiasıyla iş bırakma eylemi yapan işçiler, Kaymakam Gözen'le görüştü

BİLECİK (AA) - Söğüt ilçesinde bir seramik fabrikasında çalışan ve maaşlarını alamadıkları iddiasıyla bırakma eylemi yapan işçiler, Kaymakam Mitat Gözen ile görüştü.

Alınan bilgiye göre, yaklaşık bin kişinin çalıştığı bir seramik fabrikasındaki işçiler, maaşlarını alamadıkları iddiasıyla iş bırakma eylemi başlatarak, fabrikanın üretimi durduruldu. Geceyi Ertuğrul Gazi Türbesi ve fabrika önünde geçiren işçiler, türbeyi misafirleriyle ziyarete gelen Kaymakam Gözen'den destek istedi.

Gözen, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Devletin kapsısı herkese açık, gelin bu konuları bize intikal ettirin. Bizde çalışma barışını olumsuz etkilemeyecek tarzda varsa yapabileceğimiz adımları atalım. Bana intikal etmemiş olsa bile konuya vakıf oldum. Fabrikayla yaptığımız görüşmelerde en geç Çarşamba gününe kadar sizlere ödeme yapılacağını taahhüt ettiler bana. Çarşamba gününe kadar alacaklarınızı hesaplara yatıracaklar, bizde bunun takipçisi oluruz. Size tavsiyem pazartesi gününden çarşamba gününe kadar bekleyiniz, bizde girişimlerimizi yoğunlaştıralım ve bu işin takipçisi olalım."

İşçiler yaptıkları görüşmenin ardından fabrika bölgesinde iş bırakma eylemine devam ettiler. 


  ETİKETLER:

  Bilecik

  ,

  Kaymakam

  ,

  ,

  Fabrika

  ,

  çarşamba