İşçilerin maaşlarını alamadıkları iddiası

İşçilerin maaşlarını alamadıkları iddiası
İşçilerin maaşlarını alamadıkları iddiası
- Maaşlarını alamadıkları iddiasıyla 9 gündür iş bırakma eylemi yapan işçilerin Söğüt ilçesindeki seramik fabrikası açıklamada bulundu

BİLECİK (AA) - Maaşlarını alamadıkları iddiasıyla 9 gündür bırakma eylemi yapan işçilerin Söğüt ilçesindeki seramik fabrikası açıklamada bulundu.

Fabrikadan yapılan açıklamada, fabrikadaki işçilerin iş bırakma eylemine ilişkin basında yer alan haberlere istinaden konu hakkında basın açıklamasına ihtiyaç duyulduğu ifade edildi.

Son zamanlarda bölgede yaşanan olumsuz hava şartlarından dolayı üretime bir süre ara verildiği belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Buna rağmen çalışanlarımızın maaşlarında bir kesinti yapılmamıştır. Tüm bu olumsuzluklara rağmen bölgede istihdam yaratma ve üretime devam etme arzusu içindeyken fabrikamızla ilişkisi olmayan bazı kişiler tarafından bir kısım çalışanlarımız provoke edilmiş, diğer çalışma arzusu içinde olan işçilerimizin fabrikaya girişi engellenmiştir. Buna müteakip, çalışanlarımızla iş başı yapmaları konusunda defalarca görüşülmüş, iş yerine davet edilmiş, fakat tüm bu iyi niyetlerimiz maalesef karşılıksız kalmıştır. Çalışanlarımızın hak ettiği ücretlerden Aralık 2014 ayı maaşları ödenmiş, Ocak ayına ilişkin maaşları ise kanuni süre olan en geç 20 Şubat tarihinden önce ödenmesi için azami gayret gösterilmektedir. Kanunsuz eylemden dolayı yüksek ısıda çalışan fırınlarımız kapatılmak zorunda kalınmıştır. Bunun üzerine bir kısım çalışanlarımıza ücretsiz izin verilmiştir."

 


  ETİKETLER:

  Bilecik

  ,

  Hava

  ,

  ,

  provoke

  ,

  Aralık