İzlediği filmden etkilenerek resim yarışması düzenledi

İzlediği filmden etkilenerek resim yarışması düzenledi
İzlediği filmden etkilenerek resim yarışması düzenledi
- Bilecik'in Bozüyük ilçesinde, Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi grafik ve fotoğraf öğretmeni Seçil Kesici, izlediği filmden etkilenerek resim yarışması düzenledi

BİLECİK (AA) - Bilecik'in Bozüyük ilçesinde, Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi grafik ve fotoğraf öğretmeni Seçil Kesici, izlediği filmden etkilenerek resim yarışması düzenledi.

Kesici, yaptığı açıklamada, harfleri ve sayıları algılama problemi yaşayan, ailesi tarafından yatılı okula gönderilen ve resim öğretmeninin desteğiyle hayatı değişen bir çocuğu anlatan 'Her çocuk özeldir' filminden etkilenerek, filmi okuldaki tüm öğrencilere de izlettirdiklerini söyledi.

Gençlik Haftası nedeniyle düzenlenen şölende, okuldaki tüm öğrenci ve öğretmenlerin katıldığı 'Baharın renkleri' isimli resim yarışması düzenlediklerini anlatan Kesici, "İzlediğim filmde öğrenme güçlüğü çeken bir öğrencinin, resim öğretmeninin de yardımıyla hayatı değişiyor. Eğitimde hiçbir öğrenciyi kaybetme lüksümüzün olmadığı fikrinden hareketle filmdeki gibi bir resim yarışması düzenleyerek öğrenci ve öğretmenlerimizin katılımını sağladık. Yarışmada herkesin içindeki renkleri ortaya çıkarttık" dedi.

Kesici, yarışmaya dereceye giren öğrencilere yıl sonunda ödüllerinin verileceğini sözlerine ekledi.