Kadına şiddet uygulayan erkekleri tıraş etmiyor

Kadına şiddet uygulayan erkekleri tıraş etmiyor
Kadına şiddet uygulayan erkekleri tıraş etmiyor
BİLECİK (AA) - Bilecik'te 18 yıldır berberlik yapan Tahir Dere, son zamanlarda yaşanan kadına şiddet olaylarına tepki göstermek etmek amacıyla iş...

BİLECİK (AA) - Bilecik'te 18 yıldır berberlik yapan Tahir Dere, son zamanlarda yaşanan kadına şiddet olaylarına tepki göstermek etmek amacıyla  yerine "Kadına şiddet uygulayan erkekleri tıraş etmiyoruz" yazılı pankart astı.

Dere, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son günlerde kadınlara yönelik cinayet ve uygulanan şiddetlerden dolayı iş yerine pankart asmaya karar verdiğini söyledi.

Mesleği gereği erkeklerin iş yerine gelmesinden dolayı böyle bir karar aldığını vurgulayan Dere, şöyle konuştu:

"Müşteriler ilk olarak pankartı gördüğünde destek veriyor. Kadınlar, erkekler için önemli ve değerlidir. Kadınlar, annelerimiz, ablalarımız ve bacılarımız. Kadına yönelik şiddet ülkemize ve erkeklere yakışmayan davranışlar olduğu için pankartı asmanın uygun olduğunu düşünerek böyle bir karar aldık. Bir Müslüman olarak, İslamiyet ile yaşadığımız için Peygamber Efendimizin de söylediği gibi 'Cennet anaların ayaklarının altındadır' sözünden dolayı bundan etkilenerek böyle bir karar verdik. Müşterilerimizin görebilmeleri için 'Kadına şiddet uygulayan erkekleri tıraş etmiyoruz' diye pankart hazırladık. Amacımız, gelen her müşterimiz en azından pankartı görür ve bizlerin hissettiği bu duyguyu onlar da hissedecektir. Onun dışında da meslektaşlarımızla bu şekilde gördüğümüz, duyduğumuz kişiler varsa tıraş etmeme kararı aldık ve bunu da sonuna kadar uygulayacağız."

Dere, uygulamanın Türkiye örnek olmasını gerektiğini sözlerine ekledi.