Kaymakam adayları Bilecik'te

Kaymakam adayları Bilecik'te
Kaymakam adayları Bilecik'te
- İçişleri Bakanlığı Eğitim Daire Başkanlığınca düzenlenen "Kuruluştan kurtuluşa" gezisi kapsamında 100. dönem 55 kaymakam adayı Bilecik ve Söğüt ilçesinde incelemelerde bulundu

BİLECİK (AA) - İçişleri Bakanlığı  Eğitim Daire Başkanlığınca düzenlenen  "Kuruluştan kurtuluşa" gezisi kapsamında 100. dönem 55 kaymakam adayı Bilecik ve Söğüt ilçesinde incelemelerde bulundu.

Söğüt Kaymakamı Mitat Gözen tarafından karşılanan İçişleri Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı Şube Müdürü Ahmet Avşar, eğitim uzmanları ve 55 kaymakam adayı, Söğüt'te tarihi ve turistik bölgeleri gezdi.

İlk olarak Ertuğrul Gazi Türbesini ziyaret eden heyet, daha sonra Ertuğrul Gazi Müzesi, Hamidiye Külliyesi, Kuyulu Mescit, Kaymakam Çeşmesi ve Çelebi Mehmet Camisini ve Dursun Fakih Türbesine ziyaretlerde bulundu.

Daha sonra Bilecik'e geçen heyet, Şeyh Edebali Türbesini ziyaret etti. Burada Vali Ahmet Hamdi Nayir ve Vali Yardımcısı Metin Çınar ile bir süre sohbet etti.

Vali Nayir, farklı bölgelerde görev alacak kaymakam adaylarına başarılar diledi.

Bilecik'in hem Osmanlının kuruluşunda görev aldığını hem de Kurtuluş savaşının geçtiği topraklar olduğunu anlatan Vali Nayir, İçişleri Bakanlığının uyguladığı "Kuruluştan kurtuluşa" gezisinin, tarihi tanıma açısından önemli olduğunu söyledi.

İçişleri Bakanlığı Eğitim Dairesi Şube Müdürü Avşar da Söğüt'ten başlayarak İstanbul 'da tamamlanacak gezi programında, ülkenin tarihi yerlerinde incelemede bulunacaklarını bildirdi.