Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı
Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı
BİLECİK (AA) - Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca 2006 yılından itibaren uygulanan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP)...

BİLECİK (AA) - Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca 2006 yılından itibaren uygulanan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) kapsamında tarıma dayalı ekonomik yatırımların desteklenmesinin devam ettiği bildirildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hacı Dursun Yıldız, yaptığı yazılı açıklamada, programın 2015 yılı 10. etabında 28 milyon 712 bin 139 liralık 28 proje başvurusundan yapılan değerlendirme sonucunda 18 milyon 251 bin 231 liralık 17 projenin hibe desteği almaya hak kazandığını kaydetti.  

Hibe desteği almaya hak kazanan proje sahiplerinin hibe sözleşmesini imzaladığını bildiren Yıldız, "Müdürlük olarak tarımsal yatırımların artmasına, dolayısıyla da istihdamın artırılmasına büyük önem vermekteyiz. 2006-2014 yılları arasında 16 proje sahibi yatırımcılarla hibe sözleşmeleri ile sözleşme imzalanırken, 10. etap kapsamında hibe desteği verilmesi uygun görülen 17 proje sahibi yatırımcılarla hibe sözleşmeleri imzalanmıştır" ifadelerini kullandı.

Yıldız, projelerin etlik piliç yetiştiriciliği, et ürünlerinin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması, küçükbaş hayvan yetiştiriciliği ve su ürünlerinin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanmasına yönelik kapasite artırımı projeler olduğunu bildirdi. 


  ETİKETLER:

  Bilecik

  ,

  Proje

  ,

  Tarım

  ,

  gıda

  ,

  sözleşme

  ,

  2015