Kızılay Haftası

Kızılay Haftası
Kızılay Haftası
- Türk Kızılayı Bilecik Şube Başkanı Çınar: "Kızılay ülke içinde ve dışında yaptığı yardımları, üyelerin ödentileri, yardımseverlerin bağışları ve öğrencilerin satın aldıkları Kızılay pullarından elde ettiği gelirlerle karşılar"

BİLECİK (AA) - Türk Kızılayı Bilecik Şube Başkanı Selami Çınar, "Kızılay ülke içinde ve dışında yaptığı yardımları, üyelerin ödentileri, yardımseverlerin bağışları ve öğrencilerin satın aldıkları Kızılay pullarından elde ettiği gelirlerle karşılar" dedi.

Çınar, yaptığı açıklamada, deprem, sel, yangın ve salgın hastalık gibi doğal afet ve felaketlerde insanlara yardım eden ve ticari kaygısı olmayan kuruluşlardan birisi olan Kızılay'ın yardımlarında din, dil, ırk ve ülke ayrımı yapmadığını bildirdi.

Kızılay'ın, yardıma muhtaç insanlara, elinden geldiğince ve imkanlar çerçevesinde yardımına koştuğunu ifade eden Çınar, şunları kaydetti:

"Yardım insancıl bir duygudur ve insanları yücelten bir düşüncedir. Bu düşüncenin yaygınlaşması, ülkemiz ve tüm dünya için mutluluk verici bir durumdur. Barış içinde bir arada yaşamayı sağlar. İnsanlar arasında birlik ve beraberlik duygularını geliştirir. Kızılay, savaş, deprem, sel baskını, yangın, salgın hastalık gibi felakete uğrayanlara yardım eder.Kızılay ülke içinde ve ülke dışında yaptığı bu yardımları, üyelerin ödentileri, yardımseverlerin bağışları ve öğrencilerin satın aldıkları Kızılay pullarından elde ettiği gelirlerle karşılar. Kızılay, hiç bir ayrım gözetmeksizin doğal yıkımlara uğrayanlara, savaş yaralılarına, düşkünlere, salgın hastalıklara yakalananlara, din, dil, ulus ayrımı yapmadan yardım elini uzatır."