KKYDP bilgilendirme toplantısı

KKYDP bilgilendirme toplantısı
KKYDP bilgilendirme toplantısı
- Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca 2006 yılından itibaren yürütülen Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında 2015 yılı 10. etap ekonomik yatırımlarında projesi kabul edilen yatırımcılara bilgilendirme toplantısı yapıldı

BİLECİK (AA) - Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca 2006 yılından itibaren yürütülen Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) kapsamında 2015 yılı 10. etap ekonomik yatırımlarında projesi kabul edilen yatırımcılara bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hacı Dursun Yıldız, Müdürlük Sosyal Tesisler Toplantı Salonu'ndaki toplantıda, ekonomik yatırımlarda 2006 yılından 2014 yılına kadar Bilecik'ten 16 projenin kabul edildiğini ve 10. etap ekonomik yatırımlarda ise 17 projenin uygun görülmesiyle 33 projenin desteklemeye hak kazandığını söyledi.

Bilecik'e yatırım yapılması için ellerinden gelen kolaylığı kanun ve yönetmelikler çerçevesinde sağlamaya çalıştıklarını anlatan Yıldız, "Milletin parasından yüzde 50 hibe desteği gibi büyük bir rakam yatırım yapılması için veriliyor. En küçük bir eksiklikte proje destekleme dışı kalır ve kendi masrafını kendi karşılar yatırılan teminatlarınız yanar. Projeler süresinde ve projede ne yapılması gerekiyorsa o yapılacak. Projenin tamamen aksama durumunda da projeyi iptal ederiz. Program kapsamında proje uygulamalarının en geç 1 Aralık tarihine kadar tamamlanması gerekmektedir" ifadesinde bulundu.

Toplantıda, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğünce 10. etap ekonomik yatırımlarda neler yapılması gerektiği, yatırımcılara anlatıldı. 


  ETİKETLER:

  Bilecik

  ,

  Yatırım

  ,

  Proje

  ,

  Tarım

  ,

  gıda

  ,

  sosyal

  ,

  Aralık

  ,

  2015