Kurban Bayramı'na doğru

Kurban Bayramı'na doğru
Kurban Bayramı'na doğru
- Bilecik Belediye Başkanı Yağcı: "Bayramlardaki güzel geleneklerin yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması gerekir"

BİLECİK (AA) - Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Yağcı, mesajında, Kurban Bayramı'nı buruk şekilde geçireceklerini belirterek, bu bayrama erişemeyen bütün şehit askerler ile güvenlik güçlerine rahmet ve minnet duygularıyla andığını ifade etti.

Kurban Bayramı'na sağlık ve mutluluk içerisinde yeniden ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Yağcı, şunları kaydetti:

"Bayramlardaki güzel geleneklerin yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması gerekir. Bayramlar, birlik, beraberlik ve hoşgörünün üst noktaya çıktığı, sevgi ve saygının artık abideleştiği özel günler, mutluluk günleri. Hem dinimiz anlamında hem de geleneklerimizi anlamında vazgeçemeyeceğimiz günler. Bir taraftan Cenabı Allah'ın rızası için kan akıtacağımız günler iken diğer taraftan da ailelerimiz, insanımız ve milletimiz açısından birlik ve beraberlik bağlarımızı güçlendiriyoruz. Onun için bayramlarımızı amacına uygun şekilde kutlamalıyız ve çocuk ile ailelerimizle birlikte bu bayramı kutlama geleneğini onlara aşılamalıyız. Çocukluğumuzu düşünelim. Bayramlarda evdeki hazırlıklar, çocuklar için alınan hediyelerin varlığı hepimizin yüreğini kıpır kıpır hoplatırdı. İşte bugün ve yarın da aynı heyecanını oluşması noktasında biz büyükler nesillerimize destek vermeliyiz. Onları geleneklerimiz, örf ve adetlerimizin yanı sıra dinimizin emrettikleri ile birlikte geleceğe hazırlamamız lazım. Bu vatan hepimize yeter, hepimizin atalarının kanlarıyla bize emanet edilmiştir. O zaman hepimize yeten ve miras bırakılan bu toprakları aynı şekilde gelecek nesillerimize ulaştırmamız lazım."