Kutlu Doğum Haftası

Kutlu Doğum Haftası
Kutlu Doğum Haftası
- Bilecik Gençlik Merkezi tarafından Kutlu Doğum Haftası nedeniyle program düzenlendi

BİLECİK(AA) - Bilecik Gençlik Merkezi tarafından Kutlu Doğum Haftası nedeniyle program düzenlendi.

İl Müftüsü Necati Akkuş, Vali Yardımcısı Mehmet Taşdöğen, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Hasan Kocatepe ile öğrencilerin katıldığı programda, insanın, Allah'ın yeryüzüne hakim kıldığı kendisine kul olarak hazırladığı müstesna varlık olduğunu belirterek, insanın yeryüzündeki değerinin rengi, boyu, etnik kimliği, cinsiyeti veya zenginliği, fakirliğiyle ölçülmediğini söyledi.

Allah katında insan değerinin, Allah'a olan saygı ve sevgisi ile Hazreti Muhammed'e olan itaatimiz ve O'na olan muhabbeti olduğunu anlatan Akkuş, şöyle konuştu:

"Unutmayın, bizim imanımızın gereği birbirimizi sevmemizden ve saymamızdan geçer. Bizim cennete girmemizi sağlayacak olan şey birbirimizi sevmekten ve saygı göstermekten geçiyor. Üzerimize düşen vazife, büyüklerimize saygı, hürmet göstermektir. Peygamber efendimiz, birbirimizle kaynaşmaya, kenetlenmeye, kucaklaşmaya ve hayatı birlikte yaşanır hale getirmek için elimizden gelen gayreti göstermeye davet ediyor. Bizim ahlak, erdem ve fazilet toplumunu oluşturmaktaki yegane önderimiz Hazreti Muhammed ve O'nun sahabeleridir."

Kur'an-ı Kerim tilaveti ve ney dinletisinin ardından Vali Yardımcısı Taşdöğen, Kur'an- Kerim güzel okuma yarışmasında dereceye giren erkek ve kız öğrencilere hediyelerini verdi.

 


  ETİKETLER:

  Bilecik

  ,

  Kur'an-ı Kerim

  ,

  spor

  ,

  Erkek

  ,

  Kız

  ,

  Hakim

  ,

  Ahlak