"KUYAP" projesi

"KUYAP" projesi
"KUYAP" projesi
BİLECİK (AA) - "KOBİ Çalışan ve İşverenlerin Küresel Ekonomideki Değişimlere Uyum Yeteneğini Artırma Proojesi"nin (KUYAP) Erzurum, Kars ve Van...

BİLECİK (AA) - "KOBİ Çalışan ve İşverenlerin Küresel Ekonomideki Değişimlere Uyum Yeteneğini Artırma Proojesi"nin (KUYAP) Erzurum, Kars ve Van heyeti, Bilecik Ticaret ve Sanayi Odasını (TSO) ziyaret etti.

Bilecik TSO'dan yapılan açıklamada, AB   İş Geliştirme Merkezleri (ABİGEM), KUYAP projesi çerçevesinde, Türkiye 'nin Doğusunda yer alan 15 büyüme merkezindeki Elazığ, Malatya, Diyarbakır, Şanlıurfa, Trabzon, Kayseri, Van, Kastamonu, Sivas, Samsun, Gaziantep, Kars, Erzurum, Kahramanmaraş, Batman illerinin hayat boyu öğrenme aracılığıyla çalışan ve işverenlerin uyum yeteneği konusunda bilincin arttırılması amacıyla gelişmiş bölgelerde yer alan sanayi kuruluşları ve KOBİ'lere inceleme gezileri yaparak en iyi uygulama ve tecrübe paylaşımları kazanımı hedeflendiği kaydedildi.

Proje kapsamında, Eskişehir ABİGEM Genel Müdürü Oğuz Yöntem, Erzurum, Kars ve Van illerinden 10 kişilik işveren ve  çalışan temsilcileri, ABİGEM proje koordinatörleri ile TOBB proje yetkililerinden oluşan heyetin TSO'yu ziyaret ettiği bildirildi.

Bilecik TSO Başkanı Fevzi Uzun, ziyarette Bilecik'in sanayi, ekonomik durumu, KOBİ yapılanması ve KOBİ'lerin yaşadığı sorunlar ile çözüm önerilerinin görüşüldüğünü belirtti.

Açıklamada, heyetin, kentte faaliyet gösteren bazı sanayi kuruluşlarında incelemede bulunduğu belirtildi.