"Lider Çocuk Tarım Kampı" projesi katılım belgesi

"Lider Çocuk Tarım Kampı" projesi katılım belgesi
"Lider Çocuk Tarım Kampı" projesi katılım belgesi
- Bilecik Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nce gerçekleştirilen projeye katılan öğrencilere katılım belgeleri verildi

BİLECİK (AA) - Bilecik Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nce "Lider Çocuk Tarım Kampı" projesine katılan öğrencilere katılım belgeleri verildi.

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nün Toplantı Salonu'ndaki törende, insanların vazgeçilmezlerinden birisinin gıda, gıdanın da temel kaynağının da tarım olduğunu söyledi.

Ülkelerin vazgeçemeyeceği hususlardan birisinin tarım olduğunu ifade eden Vali Nayir, şöyle konuştu:

"Hiçbir ülke 'ben daha pahalı üretiyorum' diye tarımdan vazgeçme niyetinde değil. Pahalı üretilen mallar için mutlaka hükümetler, bir teşvik politikası uygulayarak, dışarıdan alma yerine yurt içinde üretimini sağlayacak tedbirleri almak durumunda oluyorlar. Ülkemizde de bu politikalar her hükümet tarafından mutlaka uygulana gelmiştir. İlimiz tarih, kültür ve sanayi şehri ama aynı zamanda bir tarım şehri. Nüfusumuzun önemli bir kısmı tarımla iştigal ediyor ve geçimini tarım kaynaklarından sağlıyor. Bu bilincin artırılması için Bakanlığımız çocuklarımızdan başlayarak bir gönüllü çalışma halinde tarım konusunda neler varsa bunları öğretme gayreti içerisindedir. Bütün öğrencilerimizin soframıza gelen gıdaları yerinde görerek, verilen emeğin anlaşılması, nimetin kıymetini bilmesi açısından bu tür eğitimlere ihtiyacı var."      

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hacı Dursun Yıldız da bakanlığın eğitime büyük önem verdiğini ve iki yıldır uygulanan projeyle çocukları gıda, tarım ve hayvancılık konusunda bilgilendirmeye çalıştıklarını anlattı.

Konuşmaların ardından Vali Nayir, İl Jandarma Komutanı Albay Alper Sır, Vali Yardımcısı Halil İbrahim Acır, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak, Yıldız ve Ziraat Odası Başkanı Ahmet Sevinen, 3 gün kamp yapan öğrencilere katılım belgelerini verdi.