Liseler arası genç erkek ve kız basketbol grup maçları

Liseler arası genç erkek ve kız basketbol grup maçları
Liseler arası genç erkek ve kız basketbol grup maçları
BİLECİK (AA) - Türkiye basketbol liseler arası genç erkek ve kız grup maçları sona erdi.Bilecik Atatürk ve Şeyh Edebali Üniversitesi Salonu'nda erkek...

BİLECİK (AA) - Türkiye basketbol liseler arası genç erkek ve kız grup maçları sona erdi.

Bilecik Atatürk ve Şeyh Edebali Üniversitesi Salonu'nda erkek ve kızlarda 23 takımın mücadele ettiği gruplarda erkeklerde Isparta Özel Altınbaşak Anadolu Lisesi, Antalya Döşemealtı Özel Toros Anadolu Lisesi ve Bolu Fen Lisesi ile kızlarda İzmir Karşıyaka Anadolu Lisesi, İstanbul Bayırköy Özel Oğuzkaan Koleji ve Bolu Çizmecioğlu Anadolu Lisesi rakiplerini yenerek gruplarında birinci oldu.  

Basketbol Bilecik İl Temsilcisi ve Federasyon Sorumlusu Aziz Torun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yarı final müsabakalarına ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, "Çekişmeli ve güzel maçlar oldu ve 4 maç uzatmaya gitti. Hem oyuncular hem de seyirciler büyük keyif aldı. Gençler kategorisinde olduğu için metropol şehirlerden gelen takımların alt yapılarıydı ve bu takımların oyuncularından bazıları milli takımda da forma giyen oyunculardı. Müsabakaları alnımızın akıyla tamamladık" dedi.

Erkekler ve kızlar grubunda birinci olan takımlara kupaları verildi. Grup birincileri 10-13 Şubat'ta Çanakkale'de yapılacak yarı finallere katılacak.