"Makrokozmozdan mikrokozmoza değişim ve dönüşümü anlama" konferansı

"Makrokozmozdan mikrokozmoza değişim ve dönüşümü anlama" konferansı
"Makrokozmozdan mikrokozmoza değişim ve dönüşümü anlama" konferansı
- Anadolu Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kesim: "Ülkemizde ve dünyada her olan biteni hem anlıyoruz hem de anlamlandırıyoruz"

BİLECİK (AA) - Anadolu Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Kesim, "Ülkemizde ve dünyada her olan biteni hem anlıyoruz hem de anlamlandırıyoruz" dedi.

Kesim, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Salonu'nda düzenlenen "Makrokozmozdan mikrokozmoza değişim ve dönüşümü anlama" konferansta, anlamayan ve anlamlandırmayan olmadığını, insanların bir olayı anladığını ve anlamlandırdığını anlattı.

Dünya görüşüyle olayların anlamlandırıldığını ve ancak sıkıntıların yaşandığını anlatan Kesim, "Tarihimizi, geçmişimizi, geniş bir açıyla mı? Yoksa anladığımız kadarıyla mı? Anlıyoruz ve anlamlandırıyoruz. O nedenle gerekeni tam öğrenip öyle değerlendirmek gerekiyor. Küreselleşme diyoruz, kiminize göre iyi bir şey değil. Küreselleşmenin tarihini sorsak ne kadar eskiye götürebiliriz. Ülkemizde ve dünyada her olan biteni hem anlıyoruz hem de anlamlandırıyoruz" diye konuştu.

Konuşmanın ardından  Vali Yardımcısı Mustafa Güney, Kesim'e çeşitli hediyeler verdi. Programa, Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Refik Arıkan, Şeyh Edebali Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Vekili Abdülkadir İlgen ve akademik personeli ile öğrenciler katıldı.