"Marmara'nın küçük Antalya'sı"ndaki seralarda meydana gelen çökme

"Marmara'nın küçük Antalya'sı"ndaki seralarda meydana gelen çökme
"Marmara'nın küçük Antalya'sı"ndaki seralarda meydana gelen çökme
- CHP Kocaeli Milletvekili Akar, Söğüt ve İnhisar ilçelerine bağlı köylerde etkili olan kar yağışı nedeniyle çökmenin meydana geldiği seralarda incelemelerde bulundu

BİLECİK (AA) -   CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Söğüt ve İnhisar ilçelerine bağlı köylerde etkili olan kar yağışı nedeniyle çökmenin meydana geldiği seralarda incelemelerde bulundu.

Akar, CHP PM üyesi Didem Gültekin, CHP Bilecik milletvekili aday adayı Çağatay Karaahmet ve partilerle, Söğüt ve İnhisar ilçelerine bağlı köylerde çöken seralarda incelemede bulunarak, köylülerle görüştü.

Konuyu meclis gündemine taşıyacağını ve hasarın giderilmesi için gerekli işlemlerin hızlandırılmasını sağlayacağını belirten Akar, şunları kaydetti:

"Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu 'nun görevlendirmesiyle seraları yerinde incelemek için buradayız. Marmara'nın Antalya'sı konumunda olan bir bölgedeyiz. Bölge halkını tebrik etmek istiyorum. Kendi kendine yeten hatta dışarıdan istihdam sağlayan bölgenin ekonomimize katkısı yadsınamaz bir gerçektir. Bugün ilçelerimizde ve köylerimizde bir çok noktada incelemelerde bulunduk, muhtarlarımızla görüştük. Gelinen noktada bir doğal afet ile karşı karşıya kalınmış. Hasar oldukça büyük. Yaklaşık 6 bin dönüm sera yerle bir olmuş durumda. Olabildiğince hızlı adım atılması gerekmektedir. Bir an evvel işin hızlandırılması ve bölgenin yeniden kendini kalkındırabilir konuma gelmesi için yeni ekim dönemine yetiştirilmesi gerekir. Biz de burada konuyu yerinde inceleyip bazı tespitlerde bulunduk."