Memurların toplu sözleşme görüşmeleri

Memurların toplu sözleşme görüşmeleri
Memurların toplu sözleşme görüşmeleri
- Memur-Sen Bilecik Şubesi Başkan Vekili Pir: "3. dönem toplu sözleşme metni içeriğinin zenginliği, alınan miktar, sözleşmeden yararlanacak kamu görevlisi sayısı bakımından tarihi bir toplu sözleşmedir"

BİLECİK (AA) - Memur-Sen Bilecik Şubesi Başkan Vekili Orhan Pir, " Kamu Görevlileri Sendikaları ile Kamu İşveren heyeti arasında imzalanan 3. dönem toplu sözleşme metni içeriğinin zenginliği, alınan miktar, sözleşmeden yararlanacak kamu görevlisi sayısı bakımından tarihi bir toplu sözleşmedir" dedi.

Pir, düzenlediği basın toplantısında, kamu görevlilerini memnun eden kazanımlar paketinin yer aldığı 3. dönem toplu sözleşme mutabakat metninde yer alan kazanımların hayırlı olması temennisinde bulundu.

Türkiye 'nin birlik ve dayanışmaya ihtiyaç duyduğu bir dönemde imzalanan toplu sözleşmenin hem toplumsal uzlaşıya hem de çalışma barışına katkı sağladığını bildiren Pir, şunları kaydetti:

"Kamu Görevlileri Sendikaları ile Kamu İşveren heyeti arasında imzalanan 3. dönem toplu sözleşme metni içeriğinin zenginliği, alınan miktar, sözleşmeden yararlanacak kamu görevlisi sayısı bakımından tarihi bir toplu sözleşmedir. İmzalanan toplu sözleşme sadece mali, sosyal ve özlük hakları alanında değil toplumsal alanda da kazanımlar üretmiştir. Karamsarlık ve belirsizlik yerine umudu ikame etmiş ve çoğaltmıştır. Gün riskleri ve tehditleri tartışma değil, birlik içinde fırsatları güçlü geleceğe dönüştürme günüdür."