Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılara tepkiler

Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılara tepkiler
Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılara tepkiler
- Eğitim-Bir-Sen Yalova Şube Başkanı Selöz: "Ne pahasına olursa olsun ve ne kadar meşgul olursak olalım Mescid-i Aksa'ya sahip çıkmalıyız, bizden başka da ilk kıblemize sahip çıkacak kimse yok"

BİLECİK (AA) - Eğitim -Bir-Sen Yalova Şube Başkanı Ahmet Selöz, "Ne pahasına olursa olsun ve ne kadar meşgul olursak olalım Mescid-i Aksa'ya sahip çıkmalıyız, bizden başka da ilk kıblemize sahip çıkacak kimse yok" dedi. 

Selöz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kudüs'te Yahudi yerleşimcilerin, asker veya polis eşliğinde sık sık Mescid-i Aksa'ya baskın düzenleyerek cami cemaatine ve eğitim gören öğrencilere yaptıkları tacizin, Yahudiler için yılbaşı kabul edilen "Roş Aşana" bahane edilerek artmaya başladığını bildirdi. .

Son 24 saatte üçüncü kez Mescid-i Aksa'ya düzenlenen baskınlar nedeniyle camide hasar meydana geldiğini ifade eden Selöz, şunları kaydetti:

"Göz yaşartıcı bombaların ve plastik mermilerin de kullanıldığı ifade edilen saldırılarda onlarca kişi yaralandı. İyi niyetli olmadığı, planlı, programlı olduğu belli olan bu saldırılardan dolayı İsrail 'i şiddetle kınıyoruz. Bütün uyarılara rağmen İsrail, hak, hukuk tanımaz ihlallerini sürdürmeye, dahası bu teröristçe tutumu devlet politikası olarak sürdürmeye devam etmektedir. İsrail, Müslümanların hassasiyetlerine hoyratça, fütursuzca, ahlaksızca saldırmakla yaktığı ateşin kendisini de sardığını, saracağını bilmeli ve bu tür saldırılara son vermelidir. Ümmet için kadim, kutsal bir mekan olmasının yanında önemli bir manevi simge olan Mescid-i Aksa'ya dönük saldırıları bir kez daha kınıyoruz. Ne pahasına olursa olsun ve ne kadar meşgul olursak olalım Mescid-i Aksa'ya sahip çıkmalıyız, bizden başka da ilk kıblemize sahip çıkacak kimse yok."