Metristepe'nin tabiat parkı yapılması talebi

Metristepe'nin tabiat parkı yapılması talebi
Metristepe'nin tabiat parkı yapılması talebi
BİLECİK (AA) - Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Bozüyük Şube Başkanı Mustafa Aksu, Metristepe'nin tabiat parkı yapılmasını istediklerini...

BİLECİK (AA) - Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Bozüyük Şube Başkanı Mustafa Aksu, Metristepe'nin tabiat parkı yapılmasını istediklerini bildirdi.

Aksu, yaptığı açıklamada, 4 yıl önce, İnönü savaşlarının ve Metristepe'nin Türk tarihindeki yeri ve öneminden hareketle Metristepe şehitliğinin bulunduğu alanın, milli park yapılması için yoğun çaba gösterdiklerini belirterek, konuyu derneklerin, sendikaların ve siyasi partilerin benimsediğini söyledi.

Dernekler bünyesinde 'Metristepe komitesi' oluşturarak imza kampanyası başlattıklarını ve toplanan yaklaşık 10 bin imzayı Orman ve Su İşleri Bakanlığı Milli Parklar Genel Müdürlüğüne gönderdiklerini anımsatan Aksu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

" Resmi kanaldan gönderilen imzaların içinde, siyasi partilerin ve Belediye Başkanı Fatih Bakıcı'nın da imzası vardır. Böylece Metristepe'nin milli park olması konusu, Bozüyük halkımızın milli davası haline geldi. Olayın alt yapısı hazırdır. Olumlu yöndeki rapor, Harmankaya tabiat parkı raporu ile birlikte gönderilmiştir. Harmankaya tabiat parkının yapılması yönünde Milli Parklar Genel Müdürlüğünden bir karar çıkmasına karşın Metristepe tabiat parkı neden sürüncemede bırakılmıştır?"