Mevlid Kandili'ne doğru

Mevlid Kandili'ne doğru
Mevlid Kandili'ne doğru
- Bilecik Belediye Başkanı Yağcı, mesaj yayımladı

BİLECİK (AA) - Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı "Peygamberimiz hayatıyla, yaşantısıyla, insanlığa getirmiş olduğu mesajla, insanlık alemine kazandırdığı değerlerle toplumları karanlıktan kurtarmış, insanlığı yüksek değerlere ulaştırmıştır" ifadelerini kullandı. 

Yağcı, Mevlid Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajında, insanlık alemine bir hidayet tarihi açan ve alemlere ilahi rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed'in ümmeti olmakla şereflenmiş bulunmanın, müminler için mutlu ve kutlu bir olay olduğunu belirtti.

Allah'ın insanlığa gönderdiği son rahmet elçisi, Hz. Muhammed'in Allah'tan getirdiği daveti, sünnetini ve örnek ahlakını anlamak, O'na duyulan derin sevgiyi gönüllerden sözlere ve toplumsal bilince aktarmak amacıyla asırlardır Müslümanların, O'nun dünyaya gelişini Mevlid Kandili olarak kutladığını ifade eden Yağcı, mesajında şunları kaydetti:

"Öyle ki, sevgililer sevgilisi Peygamberimizin kutlu doğumu ile dünya üzerinde birçok önemli olay vuku bulmuştur. Alemler nur ile dolmuştur. İnsanı insan yapan bütün güzelliklerin, ahlaki erdemlerin odaklandığı Peygamber efendimizin hayatında, öğütlerinde bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatacak güçlü bir ışık, güzel bir örnek vardır. Onun örnek alınması, yalın bir taklit ve sünnetinin belirli şekillere hapsedilmesi şekliyle değil, onun sünnetinin ve siretinin bütün yönleriyle tanınması, insanlığın huzur ve mutluluğu için yaptığı çağrının güncelleştirilerek hayatımıza yansıtılması, güzel ahlâkının davranışlarımızın rehberi yapılması ile mümkündür. Peygamber efendimiz Hz. Muhammed'in doğum günüyle karanlıklar içinde yaşayan insanlara aydınlık bir dönem müjdelenmiştir. Milletlerin hayatlarında özel ve önemli günler vardır. Milletimizin ve İslam aleminin en önemli ve vazgeçilmez günlerinin basında ise Mevlid Kandili gelmektedir. Peygamberimiz hayatıyla, yaşantısıyla, insanlığa getirmiş olduğu mesajla, insanlık âlemine kazandırdığı değerlerle toplumları karanlıktan kurtarmış, insanlığı yüksek değerlere ulaştırmıştır."


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Bilecik

  ,

  İslam

  ,

  Belediye

  ,

  yalın