Mevlit Kandili

Mevlit Kandili
Mevlit Kandili
- Bilecik'te, başta İmam Hatip Lisesi Tatbikat cami olmak üzere bütün camileri dolduran vatandaşlar, Mevlit Kandili programlarına katılıp, dua etti

BİLECİK (AA) - Bilecik'te, başta İmam Hatip Lisesi Tatbikat cami olmak üzere bütün camileri dolduran vatandaşlar, Mevlit Kandili programlarına katılıp, dua etti.

İl Müftüsü Necati Akkuş, yaptığı açıklamada, Müslüman aleminin Hazreti Muhammed'in dünyaya gelişinin yıl dönümünü, Kur'an-ı Kerim okuyarak ve mevlitlerle kutladığını belirtti.

Hazreti Muhammed'in çok şefkatli ve merhametli bir peygamber olduğunu ifade eden Akkuş, şöyle konuştu:

"Peygamberimiz, Peygamberlerin en sonuncusudur. Peygamber efendimiz dünyaya rol model olarak alınıp insanlığa anlatılmak ve yaşamak için vardır. O'nun dünyaya gönderilişi sadece saygı duyulmak için değildir. Hazreti Rasulullah'ın yaptıklarını, güzelliklerini almak, yapmadıklarından, istemediklerinden uzak durmak gerekir. Önemli olan Peygamber efendimizin hayat tarzını anlamaktır. Mevlit Kandili, Hazreti Peygamberin sunduğu bütün değerleri ve yol gösterici öğütlerini anlama ve bu anlayışla yaşama ve yenilenme zamanıdır. Bu değerleri fark etmek ve onları bir davranış bilincine ve yaşanan bir hayat haline getirebilmek, dindarlığın temel hedefi olması gerekir" dedi.

Program sonrasında İl Müftülüğü tarafından vatandaşlara mevlit şekeri dağıtıldı.