MHP Söğüt Olağan İlçe Kongresi

MHP Söğüt Olağan İlçe Kongresi
MHP Söğüt Olağan İlçe Kongresi
- MHP Bilecik Milletvekili Şeker: "İktidarlar fazla kaldığı müddetçe bütün yetkileri kendileri için kullanır ve her güce sahip olmaya çalışır"

BİLECİK (AA) - MHP Bilecik Milletvekili Bahattin Şeker, "İktidarlar fazla kaldığı müddetçe bütün yetkileri kendileri için kullanır ve her güce sahip olmaya çalışır" dedi.

Şeker, Belediye Türk Sofrası'nda partisinin kongresinde, AK Parti iktidarına seslenerek, "Bu memleket Sultan Süleyman'a bile kalmadı size hiç kalmaz" ifadesinde bulundu.

"İktidarlar fazla kaldığı müddetçe bütün yetkileri kendileri kullanır için ve her güce sahip olmaya çalışır" iddiasında bulunan Şeker, şöyle konuştu:

"İktidar, 'yeni bir Türkiye ', eski Türkiye'de ne varsa? Yeni bir Türkiye yeni bir başlangıç diyor, Tasarruf tedbirleri uygulayacağız diyorlar, ilk olarak ta değeri 30 ile 40 lira olan plaketlerden başlıyoruz diyorlar. Yahu bin 500 odalı sarayları yapıyorsunuz, 5 tane uçak, 4 tane helikopter, yüzlerce zırhlı araç ve 500 koruma nedir kardeşim. Türkiye'de nedir bu israf. Diyanet İşleri Başkanının altına bir trilyonluk araç veriyorsun Papa ikinci el araçla geziyor. Başbakan, 'kardeşim olsa hırsızlık yapanın kolunu koparırım' diyor. Haydi yarın sabah kopar. 17-25 Aralık'ın hesabı komisyonda görüşülecek. O paraları polisler, para sayma makinelerini polisler koydu, bunlar darbedir dendi. Hangi adamının kolunda 700 bin liralık saat var. Böyle bir hükümet olabilir mi? Her şeye darbe diyorsunuz. Savcıları, hakimleri ve müdürleri değiştiriyorsunuz.  Bu memleket Sultan Süleyman'a bile kalmadı size de kalmayacak."

Yoğun kar yağışı nedeniyle Orta Sakarya vadisinde yıkılan seralara da değinen Şeker, "Bölgenin afet bölgesi altına alınması ve Mağdurların mağduriyeti giderilmesi gerekir. Konuyu meclise taşıyacağız" diye konuştu.

Söğüt Belediye Başkanı Halil Aydoğdu da yapılacak genel seçimlere değinerek, yerel seçimleri kazanmanın işin sonu olmadığını asıl işin başlangıcı olduğunu bildirdi. 

MHP Bilecik İl Başkanı Mehmet Yılmaz, İnhisar Belediye Başkanı Ayhan Ödübek, Yenipazar Belediye Başkanı İlhan Özden ve il genel meclis üyeleri ile partililerin katıldığı ve tek listeyle gidilen kongrede, 81 delegenin oyunu alan Ali Islah tekrar başkanlığa seçildi.