MHP'nin Bilecik mitingi

MHP'nin Bilecik mitingi
MHP'nin Bilecik mitingi
- Genel Başkanı Bahçeli: (1) "Türk milletinin heybet ve haşmetini kimse hafife almasın, yanlışa yormasın. Geçmişte yanlış yapanlar, bedelini Çanakkale'de ödedi. Geçmişte varlığımıza göz dikenler Dumlupınar'da tepelendi" - "İçimizi karıştırmaya çalışanlara Söğüt ruhuyla karşılık veririz. Bayrağımıza uzanan elleri kırar, vatanımıza kasteden emelleri paramparça ederiz. Korkmayın, çekinmeyin, meraklanmayın. Her sorunun üstesinden geliriz, her zorluğu aşarız"

BİLECİK (AA) - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli , "Türk milletinin heybet ve haşmetini kimse hafife almasın, yanlışa yormasın. Geçmişte yanlış yapanlar, bedelini Çanakkale'de ödedi. Geçmişte varlığımıza göz dikenler Dumlupınar'da tepelendi" dedi.

Bahçeli, partisince Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde, Bilecik'in bugün tıpkı 400 çadırlık Türkmen obası gibi heyecan dolu olduğunu belirterek, "Bilecik'te yeni bir fetih ruhu için her şey tamam" ifadelerini kullandı.

Doğudan batıya, güneyden kuzeye herkesin, her Türk vatandaşının sözcüsü olmak için yürüdüklerini vurgulayan Devlet Bahçeli, Bileciklilere şöyle seslendi:

"Yürüyüşümüzden Türk düşmanları korkuyor. Yürüyüşümüzden ecdadımıza 'katliamcı' diyen entrikacılar kaygılanmaktadır çünkü bizim yürüyüşümüz, Türk milletinin barış, huzur ve kardeşliğine hizmettir. Bizim yürüyüşümüz, Türkiye'nin kurtuluşuna, Türklüğün yükselişine, kuruluş felsefesinin ihyasına kilitlenmiştir.  AKP istedi diye yürüyüşümüzden vazgeçmeyiz. Kan kardeşi PKK, siyasi ikizi HDP gocundu diye yolumuzdan dönmeyiz. 'Çözülme süreci zarar görüyor, Batı böyle istiyor, cinayet projeleri şöyle buyuruyor' diye ülkülerimizden de asla ayrılmayız. Diyarbakır'da serok, Bilecik'te Yörük maskesi takan Davutoğlu iyi bilsin ki biz Milliyetçi Hareket Partisiyiz. Büyük Türk milletinin ruh kökü, varlık sigortası, kimlik beyannamesi, milliyetçi hisarıyız. Yürüyüşümüzün öznesi Hazreti Yesevi'nin öğütleridir. Yürüyüşümüzün manevi muhafızı Dedem Korkut sözleri, Hacı Bektaş'ın hikmet dolu tavsiyeleridir. Yürüyüşümüzün kılavuzu İslam'ın nurlu mesajlarıdır. Bin yıllık kardeşliği yaşamak ve yaşatmak için yürüyoruz." 

- "Her şartta da yürüyeceğiz"

Bahçeli, Çin sarayını basan Kürşad, Bizans surlarına üç hilali asan Ulubatlı Hasan için, Türkmen destanı bitmesin, Türk nefesi kesilmesin diye, tuzakları bozmak için yürüdüklerini belirterek, "Her şartta da yürüyeceğiz" dedi.

Kendileri varken küresel ayak oyunlarının amacına ulaşamayacağını anlatan Bahçeli, şunları kaydetti:

" Milliyetçi Hareket Partisi , zedelenen, aşağılanan, hor görülen milli ahlak ve şerefin yolcusudur. Milliyetçi Hareket Partisi, tavizkar, teslimiyetçi ve tahripkar zihniyetlere karşı duruşun merkezidir. Biz varken dayatma, tehdit, açılım, yıkım, çözüm, belini doğrultamayacaktır. Biz ayaktayken ekonomik sömürü, planlanan sosyal ve siyasal felaket sonuç vermeyecektir. Bu itibarla diyorum ki bizimle yürü Bilecik."

 ''Buradan, tarihimizi karalamaya, ecdadımızı sorgulamaya kalkan densizlere bir kez daha sesleniyorum" diyen Bahçeli, sözlerine şöyle devam etti:

"Türk milleti, yalnızca bugün iş başındaki kokuşmuş zihniyetten ibaret değildir. Bu zihniyetin dümen suyuna girenlerin gösterdiği zafiyet hiç kimseyi iştahlandırmamalıdır. Kimse aldanmasın, yanlış hesap yapmasın. Türk milletinin heybet ve haşmetini kimse hafife almasın, yanlışa yormasın. Geçmişte yanlış yapanlar, bedelini Çanakkale'de ödedi. Geçmişte varlığımıza göz dikenler Dumlupınar'da tepelendi. Saltanat süren iş birlikçiler, kan döken işgalciler vatandan def edildi. Bugünkü karanlık tabloya bakarak, milletimizi çaresiz ve mahkum görmeye kimse kalkışmasın. Sabrımızı sınamak isteyenlere dünü hatırlatırız. İçimizi karıştırmaya çalışanlara Söğüt ruhuyla karşılık veririz. Bayrağımıza uzanan elleri kırar, vatanımıza kasteden emelleri paramparça ederiz. Korkmayın, çekinmeyin, meraklanmayın. Her sorunun üstesinden geliriz, her zorluğu aşarız."

- "Doğru ile yanlış yer değiştirmiştir"

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Türkiye'nin kötürüm bir iktidarın elinde olduğunu, ülkede her şeyin birbirine karıştığını, doğru ile yanlışın yer değiştirdiğini iddia eden Bahçeli, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Başbakan vesayet altında, bakanları uzaktan kumandalıdır. Davutoğlu, tezvirat ve dedikoduyla siyaset yapılacağını zannetmektedir. AKP'nin vizyonu yoktur, heyecanı yoktur, geleceği yoktur, adaleti yoktur, ahlakı yoktur, izanı yoktur, kökü ve kimliği yoktur, milli ve manevi değerleri sıfırı tüketmiştir. AKP yok hükmündedir. AKP lafta iktidardır, gerçekte ise iktidarsızlığın pençesindedir. Tek adamlık planları yapan Erdoğan, AKP'yi hücrelerine kadar elinde tutmaktadır. Erdoğan, AKP'nin fiili eş genel başkanı olarak paralel ve korsan mitinglerle yasa ve anayasayı açıktan çiğnemektedir. Hukuk devre dışıdır. Tarafsızlık saha dışındadır. Şeref ve namus üstüne edilen yeminler gündem dışıdır. Devlet terbiyesi, devlet umuru kenardadır. 'Alışılmış cumhurbaşkanı olmayacağım' diyen Erdoğan, yıkım ve parçalanmanın alıştırmalarını, alışık olduğu yöntemlerle icra ve ifa etmektedir. Maksadı, başkanlık sistemine geçebilmek için AKP'ye oy toplamaktır. Amacı, PKK ve HDP ile yeni anayasa yazmak, yeni Türkiye isimli yıkımın temellerini kazmaktır. Bilecik, oynanan rezil oyunu görmektedir. Bilecik, 7 Haziran'ı başkanlık oylamasına dönüştürmeye azmetmiş demokrasi hasımlarını iyice tanımıştır."

Bilecik'te emekli, esnaf, işçi, memur, iş adamlarının mağdur edildiğini, hükümetin, Bilecik'e tepeden baktığını savunan Bahçeli, "AKP, ikinci atılım dönemi yalanı ve riyakarlığıyla oyalanmakta, mağrur pozlar vermektedir. Asgari ücretli, '949 lirayla karın doyar mı?' diye sormaktadır. Erdoğan ve Davutoğlu ise 'Asgari ücreti yok mu artıran?' diye bağırmakta, bizim teklifimizi alaya almaktadır. İşsizler iş kaygısındadır, Erdoğan ise 'İş beğendiremiyoruz, Vietnam'dan şoför getiriyoruz' mazeretine sığınmaktadır. Davutoğlu ise şaşkın, şuursuz, ufuksuz, yönsüz ve dengesizdir" diye konuştu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 15 Mayıs'ta miting için Bilecik'e geldiğini, onun bu kente Süleyman Şah'tan selam getirdiğini söylediğini hatırlatan Bahçeli,  "Sayın Davutoğlu, bu neyin selamıdır? Süleyman Şah Türbesini bırakıp kaçmanın mı selamıdır? Saygı Karakolu'nu bombalamanın mı selamıdır? Vatan topraklarını peşkeş çekmenin mi selamıdır? Bu selam neyin nesidir? Süleyman Şah'ın bedduasını alanların selam getirmesi kara mizahtır" ifadesini kullandı.

(Sürecek)