Milletvekili aday listeleri YSK'ya sunuldu

Milletvekili aday listeleri YSK'ya sunuldu
Milletvekili aday listeleri YSK'ya sunuldu
BİLECİK (AA) - Bilecik'te AK Parti milletvekili adayları açıklandı.AK Parti Genel Merkezi'nin yaptığı Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) bildirdiği isimler...

BİLECİK (AA) - Bilecik'te AK Parti milletvekili adayları açıklandı.

AK Parti Genel Merkezi'nin yaptığı Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) bildirdiği isimler neticesinde, Bilecik'te 1. sıra milletvekili adayı Halil Eldemir, 2. sıra milletvekili adayı Ramazan Kurtulmuş oldu.

Halil Eldemir, AK Parti Bilecik İl Başkanlığında düzenlendiği basın toplantısında, 7 Haziran'da yapılacak olan seçimlerde  TBMM 'ye kentten 2 milletvekili göndereceklerini belirterek, şunları söyledi:

"Bütün teşkilatlarımızın inandığı, 2 milletvekili ile Bilecik'i temsil etmek istiyoruz. Ben AK Parti kadrolarının birbirleriyle yarışma zamanını ve çalışma zamanını çok iyi ayırt eden kadrolar olduğuna inanıyorum ve daha önceki seçimlerde de bu şekli ile görmüş idik. İnşallah önümüzdeki 2 aylık süreci de iyi değerlendirip 2 AK Parti milletvekilimizle Bilecik'i temsil edeceğiz. Ve inşallah 2023 hedefleri Bilecik'le  büyüyerek devam edecek."

İkinci sıra milletvekili adayı Kurtulmuş ise sıralamanın öneminin olmadığını, bu takdirin ise AK Parti Genel Merkezi'nde olduğunu bildirdi.

Kurtulmuş, sözlerini  şöyle sürdürdü:

"Biz siyasete en başında beri hiç bir zaman hesapla girmedik hasbi olarak siyaset yaptık, koltuk sevdamız yok. Çıkar, menfaat sevdamız yok. Olmadığını da bu geçtiğimiz süreç içerisinde göstermiş olduk. Bundan sonraki süreçte halkımız ne söylerse en doğrusunu söyler. Halk bu süreç içerisinde de en doğrusunu söyleyecek geçmişte milletvekilliği yapıp da halka ne kadar hizmet verdi yapan arkadaşlar bu önümüzdeki süreçte de inşallah halkımız teveccühle kendisine hizmet edecek, kendisine hizmetkar olacak milletvekillerini bir şekilde seçecek."