Milletvekili genel seçimi

Milletvekili genel seçimi
Milletvekili genel seçimi
- Resmi olmayan sonuçlara göre, Bilecik'te milletvekili seçilen Tüzün, partililere seslendi

BİLECİK (AA) - Bilecik'te, resmi olmayan sonuçlara göre  CHP 'den milletvekili seçilen Yaşar Tüzün, "Kampanyalar doğrultusunda yapmış olduğu program, proje ve seçim vaatlerimiz, halk tarafından karşılığını buldu" dedi.

Tüzün, parti binası önünde yaptığı konuşmada, parti ve teşkilat olarak inandıklarını belirterek, kampanya döneminde anlatacağı çok anısının bulunduğunu söyledi.

"İnanmak zaferin yarısıdır" ifadesinde bulunan Tüzün, şöyle konuştu:

"Gerçekten olmazı, olamazı başardık. Bu başarımızın sırrı yurttaşlarımıza ve teşkilatlarımıza ait. Özellikle bu kampanya döneminde başta genel merkezimizin ve genel başkanımızın 75 milyon vatandaşımızı ilgilendiren Kampanyalar doğrultusunda yapmış olduğu program, proje ve seçim vaatlerimiz, halk tarafından karşılığını buldu. Tarihi bir seçim gerçekleştirdik ve bu tarihi seçimde, biz bütünlüğü geçmişte siyaset yapan bir bütünlüğü yer değiştirdik. 2011 yılında mazbatayı emaneten vermiştik, şimdi emaneti geri aldık. Biz bu yola çıkarken, birlikte başaracağımıza inanmıştık. Bundan sonra Bilecik ve Türkiye için yapılması gereken çok işlerimiz var. Bilecik öz evladını seçti ve sırtı hiçbir şekilde yere gelmeyecek."

Konuşmasının ardından Tüzün ve partililer, kent merkezinde şehir turu attı.