Milletvekili genel seçiminin ardından

Milletvekili genel seçiminin ardından
Milletvekili genel seçiminin ardından
- CHP Bozüyük İlçe Başkanı Esel: "Tarihimizde ilk defa Bozüyük'te genel seçimlerde CHP birinci sırada yer aldı"

BİLECİK (AA) - CHP Bozüyük İlçe Başkanı İhsan Esel, CHP'nin Bozüyük'te tarihinde ilk defa genel seçimlerde birinci parti olduğunu bildirdi.

Esel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, milletvekili adaylarının belirlenmesi sürecinde yapılan ön seçimin, partiye dinamizm kattığını belirterek, "Yapılan ön seçim, partimize il bazında artısı büyük olmuştur. Milletvekili adaylarımızı, partililerimizin belirlemesi, bu seçimdeki başarının en büyük etkenlerinden bir tanesiydi. Kimsede dargınlık ve kırgınlık olmadı" dedi.

Partide ön seçim yapılması ve Bilecik'te bir dönem milletvekili çıkaramamanın burukluğunun yaşanmasının, partililerin daha itinalı çalışmasına neden olduğunu anlatan Esel, şöyle konuştu:

"Köylerde ve mahallelerde girilmedik ev, tokalaşılmayan insan kalmadı. Sandıklar açılmaya başladığında stresliydik ama Bozüyük köylerindeki sonuçlar gelmeye başlayınca, Bilecik'ten 1 milletvekili çıkartacağımız kanaati oluşturdu. Bozüyük halkının bize gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı herkese teşekkür ediyorum. Tarihimizde ilk defa Bozüyük'te genel seçimlerde CHP birinci sırada yer aldı. 'Biz bir bütünüz, tek vücuduz ve bu seçimi kazanacağız' olgusuyla yola çıktık ve bu da bizim artımız oldu. İl geneline baktığımızda CHP'nin burada da artıları var. Bozüyük dışında, Pazaryeri hariç diğer ilçelerde ikinci partiyiz. Bu da bize milletvekilliğinin yolunu açtı. Zor bir seçim kampanyası geçirdik. Bu mutluluğumuzu tüm halkımızla paylaşıyoruz. Ülke genelinde yüzde 90 koalisyon gözüküyor ama bu koalisyon nasıl kurulur? İnşallah koalisyon içinde yer alıp iktidar partisi olup vekilimizi de iyi yerlerde görürsek bizden daha mutlusu olamaz."

Esel, seçim sürecinde, partide kırgınlık ve küskünlüğün olmadığını herkese gösterdiklerini sözlerine ekledi.