Milletvekili seçiminin ardından

Milletvekili seçiminin ardından
Milletvekili seçiminin ardından
- AK Parti Bilecik Milletvekili Eldemir: "AK Parti'nin 3 ilin dışında milletvekiline sahip ve destek alıyor olması, toplumsal meşruiyeti de göz önüne getiriyor. Bu da AK Parti'nin toplumun çimentosu, siyasetin merkezi olduğu anlamına geliyor"

BİLECİK (AA) - AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir, "AK Parti'nin 3 ilin dışında milletvekiline sahip ve destek alıyor olması, toplumsal meşruiyeti de göz önüne getiriyor. Bu da AK Parti'nin toplumun çimentosu, siyasetin merkezi olduğu anlamına geliyor" dedi.

Eldemir, bir kafede AK Parti İl Başkanı Kadir Bayrak, Belediye Başkanı Selim Yağcı, Merkez İlçe Başkanı Fikret Karabıyık, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Servet Yılmaz ve Kadın Kolları İl Başkanı Gülcan Namal ile teşkilatın katıldığı toplantıda, demokrasi açısından önemli olan seçimde, Bilecik'in yüzde 90'dan fazla katılımla Türkiye ortalamasından önde olduğunu söyledi.

Seçimlerde görev alan sandık kurulu başkanları, üyeleri ve müşahitlerin de teşekkürü hak ettiğini ifade eden Eldemir, şöyle konuştu:

 "Seçimin kaybedeni olmamıştır. AK Parti toplumsal talebe, toplumsal isteklere cevap verme üzerine siyaset yapan bir parti. Sayısal meşruiyetini ve bununla beraber siyasi meşruiyetini belki bu seçimlerde aldığı oy oranıyla açık ara farkla veya net skor ile gösterdi ama bundan daha önemlisi de toplumsal meşruiyetinin ve toplumun merkezi olması. AK Parti'nin 3 ilin dışında milletvekiline sahip ve destek alıyor olması, toplumsal meşruiyeti de göz önüne getiriyor. Bu da AK Parti'nin toplumun çimentosu, siyasetin merkezi olduğu anlamına geliyor. Bu da AK Partinin toplumun çimentosu, siyasetin merkezi olduğu anlamına geliyor. Hiçbir vatandaşımız mahzun olmasın, kaybedeni olmayan bir seçim dedik, biz sadece bize destek verenlerin değil toplumdan gelecek her türlü talebe cevap verme üzerine hizmet üretecek, milletimizin rızasını kazanarak hakkın rızasını kazanmaya talip olmuş bir ekibiz ve kimse kendisini ötekileştiremez ve kimsede bir başkasını ötekileştiremeyecek. Bu ülkenin herkes birinci sınıf vatandaşı olarak yaşamaya ve hizmet verilmeye devam edilecek. Bir ve beraber olarak ülkeyi 2023 ve 2053'lere farklı siyasi düşüncelere de sahip olsak da hep birlikte götüreceğiz."

İl Başkanı Bayrak da kaybedeni olmayan ve tek galibinin millet olduğu 1 Kasım seçimlerinin ve seçimlerin, hayırlı olması temennisinde bulunarak, "Türkiye 2 Kasım sabahı itibariyle önünü gören, huzurlu, barış içerisinde bir güne uyanmıştır. Bütün vatandaşlarımız kazanmıştır ve bu milletimizin zaferidir. Seçim sonuçları, hem demokrasi tarihimiz hem de dünya siyasi tarihi açısından açık bir zaferdir. Genelde iktidar partileri iktidarda zayıflarlar, oy kaybederler, muhalefet partileri güçlenirler, fakat AK Parti dünya tarihinde istisnai bir şekilde iktidardayken gücünü koruyan, gücünü artıran bir parti olmuştur" diye konuştu.