Milletvekilleri mazbatalarını alıyor

Milletvekilleri mazbatalarını alıyor
Milletvekilleri mazbatalarını alıyor
- Kütahya'dan AK Parti milletvekili seçilen Şükrü Nazlı, Vural Kavuncu, İshak Gazel ve Ahmet Tan, Bilecik'te de AK Parti'li Halil Eldemir ile CHP'den Yaşar Tüzün, mazbatasını aldı

KÜTAHYA/BİLECİK (AA) - 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi'nin ardından, Kütahya ve Bilecik'ten seçilen 26. dönem milletvekilleri, mazbatalarını aldı.

Kütahya'dan AK Parti milletvekili seçilen Şükrü Nazlı, Vural Kavuncu,  İshak Gazel ve Ahmet Tan partililerle Kütahya Adliyesine gelerek mazbatalarını İl Seçim Kurulu üyesi hakimlerden aldı.

Mazbata töreni sonrasında gazetecilere açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş, seçim sonuçlarının Türkiye ve Kütahya'ya hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

Seçim sürecinde gösterdikleri duyarlılık ve seçime katılım oranı dolayısıyla Kütahya halkına teşekkür eden Çetinbaş, şöyle konuştu:

"AK Parti bugüne kadar yapılan bütün seçimlerden en yüksek oyu 1 Kasım'da almıştır. Yüzde 68 oy oranıyla 4 milletvekilliğinin tamamını partimiz kazanmıştır. Kütahya'da 10 kişiden 7'si partimize oy vermiştir. Üzerimizdeki sorumluluk ve yükümüz bundan sonra daha da artmıştır. Teşkilatımız ve milletvekillerimiz bundan sonra ülkemiz ve Kütahya için çalışacaklar. Kütahya halkının teveccühünü boşa çıkarmayacağız. Partimize destek veren Kütahya halkımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum."

- Bilecik 

Bilecik'te, 26. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde AK Parti'den milletvekili seçilen Halil Eldemir ile CHP'den milletvekili Yaşar Tüzün, mazbatasını aldı.

Eldemir, Bilecik Adliyesine eşi Funda Eldemir, AK Parti İl Başkanı Kadir Bayrak, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı ve ilçe ve belde belediye başkanları ile geldi. Eldemir, mazbatasını Hakim Arzu Özkan Şahiner'in elinden aldı.

Eldemir, seçim sürecindeki özverili çalışmalarından dolayı seçim kurulu adına, Şahiner'e teşekkür etti ve aynı yıl içerisinde ikinci mazbatasını aldığını anımsattı.

AK Parti'nin yüksek bir oy oranı ile tek başına iktidar olduğunu belirten Eldemir, "Her bir oyu emanet oy olarak görmek durumundayız. Ona göre projelerimizi çalışmalarımızı yapmak ve görmek zorundayız. Bu bilinçle hareket edersek bize verilen oyların hakkını vermiş oluruz. Biz şu anda milletimizin verdiği oylara gösterdiği teveccühe layık olmak için var gücümüzle çalışıp ülkemizin refahı vatandaşımızın mutluluğu ve huzuru için çalışmaya gayret edeceğiz" diye konuştu.

CHP'den milletvekili seçilen Yaşar Tüzün ise Bilecik Adliyesi'ne eşi Aysel Tüzün, CHP İl Başkanı Şinasi Çetinkaya, Merkez İlçe Başkanı Gültekin Çalışkan ve partililerle geldi. Tüzün, mazbatasını hakim Arzu Özkan Şahiner'den aldı.

Tüzün, burada yaptığı konuşmada, 1 Kasım seçim sonuçlarının taçlandırılması ve tescil edilmesi anlamına gelen mazbataya kavuştuklarını belirterek, seçim sürecinde oy vermeye giden, emek harcayan herkese ve seviyeli bir şekilde seçim çalışması sürdüren siyasi partilere teşekkür etti.

Bilecik ve Türkiye için yapılması gereken ne varsa destek vermeye hazır olduğunu anlatan Tüzün, "7 Haziranda takmış olduğum rozeti çıkarmamıştım. Halkımız bunu tescillendirdi. Geçmişte Bilecik Belediye Başkanlığı seçimi de böyle iki turlu olmuştu. İki turluya alışkın olduğumuz için CHP ailesine ve Bilecik halkına teşekkür ediyorum" değerlendirmesinde bulundu.  

Tüzün, adliye çıkışında kendisini tebrik eden partililerle birlikte fotoğraf çektirdi.