Milli Eğitim Bakanı Avcı:

Milli Eğitim Bakanı Avcı:
Milli Eğitim Bakanı Avcı:
- "7 Haziran'da Türkiye bir büyük dönemeci daha dönecek. İnşallah bir büyük yokuşu daha çıkmış olacak"

BİLECİK (AA) - Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 7 Haziran'da Türkiye 'nin bir büyük dönemeci daha döneceğini belirterek, "İnşallah bir büyük yokuşu daha çıkmış olacak" dedi.

Avcı, Bilecik'in Pazaryeri ilçesinde Kaymakamlık önünde Kaymakam Vekili Kadir Apaydın, Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın ve diğer yetkililer tarafından karşılandı. Kaymakamlık önünde bir süre halk oyunları ekibinin gösterisini izleyen Avcı, daha sonra Apaydın'dan ilçe hakkında bilgi aldı.

Avcı, burada yaptığı konuşmada, memleketi Bilecik'te bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

 "7 Haziran'da Türkiye bir büyük dönemeci daha dönecek. İnşallah bir büyük yokuşu daha çıkmış olacak" diyen Avcı, şöyle devam etti:

"Türkiye nüfusu genç bir ülke. Dolayısıyla gençler AK Parti 2002 yılında iktidara geldiği zaman çocuk olanlar bugün ilk defa oy kullanacak. Onlar 2002'den önce nasıl bir Türkiye olduğunu hatırlamayabilirler. Türkiye'nin eğitimde, sağlıkta, ulaşımda, adalette, konutta, her türlü hizmette, belediyecilik hizmetlerinde nereden nereye geldiğini en iyi sizler biliyorsunuz. Genç kardeşlerimize tane tane eski Türkiye'yi anlatalım. Eski Türkiye'nin şartlarını anlatalım. Bu istikrarın ve güvenin devam etmesi için el birliğiyle çalışalım. Bu huzur ortamının, bu istikrar ortamının kıymetini bilelim. Bilecik biliyor. Türkiye biliyor."

Daha sonra Belediye Başkanı Yalçın'ı makamında ziyaret eden Avcı, ilkokul arkadaşı Mehmet Yağcı ile görüşerek, sünnet olan torununa geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Yalçın, Avcı'ya ziyaret anısına ilçeyi temsil eden tepsi ve seramik ürünlerinden oluşan set hediye etti. Partililerle fotoğraf çektiren Avcı, ilçede yaşayan ablası Şükrüye Bayrakçı'nın evine giderek bir süre görüştükten sonra esnaf ziyaretinde bulundu.

Daha sonra Bilecik Valiliğini ziyaret eden Avcı, Valilik önünde Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir ve Belediye Başkanı Selim Yağcı ile diğer ilgililer tarafından karşılandı. Nayir, Bakan Avcı'ya ziyaret anısına kendi adına dikilen "fidan dikim belgesi"ni verdi.

Partililerle birlikte esnaf ziyaretinde bulunan Avcı, Kent Ormanı'nda partilerle birlikte bir araya geldi. Belediye Başkanı Yağcı, Bakan Avcı'ya ziyaret anısına Pelitözü Gölpark'a kendi adına "fidan sertifikası" belgesini verdi.