Miraç Kandili

Miraç Kandili
Miraç Kandili
- Bilecik Belediye Başkanı Yağcı ve İl Müftüsü Akkuş, mesaj yayımladı

BİLECİK (AA) - Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı ve İl Müftüsü Necati Akkuş, Miraç Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

Yağcı, mesajında, içerisinde,  birçok mucizeyi barındıran ve Hazreti Muhammed'in vasıtasıyla birçok nimete mazhar olan kutlu hadisenin şehrin, ülkenin ve dünyanın barışına, huzuruna vesile olmasını diledi.

Miraç Kandili ve içerisinde bulundukları üç ayların, birliğe, beraberliğe ve kardeşliğe vesile olması temennisinde bulunan Yağcı, şunları kaydetti:

"Peygamber efendimizin, Yüce Allah'ın huzuruna kabul edilişini temsil eden İsra ve Miraç mucizesi, bizlere insanın ilahi rızaya ve desteğe ulaştığında akıl ve idraki zorlayan dereceden nice üst derecelere ulaşabileceğini göstermektedir. Ayrıca Miraç bizlere, mana aleminde yükselip ilahi rahmet ve huzura erişmenin, gönül ve ruh temizliğinden ahlaki erdemlere kadar her şeyin sahibi olan Yüce Allah'a ait olduğunu hatırlatmaktadır. Böyle güzel bir zamanın ihlas ve faziletine vararak, bizler için büyük önem arz eden mübarek gün ve gecelerde tüm dünyada kötülüklerin, fenalıkların yerini barış ve kardeşliğin, birlik ve beraberliğin almasını temenni ediyorum."  

İl Müftüsü Akkuş da Miraç'ın Hazreti Muhammed'in ruhi hayatı bakımından anlamı yüksek olan bir olay ve bir gece seyahati ve yüce makamlara yükselmesinin adı olduğunu anımsattı.

Akkuş, mesajında, "Miraç Kandili aydınlığı fırsat bilerek çeşitli sebeplerle lekelenen kalpleri tövbe ve istiğfar ile temizlemeli, sonra da Allah aşkı, Peygamber sevdası ve insan sevgisiyle dolu olarak iyi bir kul, olgun bir mümin olmaya gayret göstermeliyiz. Anne, babamızın gönüllerini hoş tutup, böylece Allah'ın rızasını kazanmalıyız. Dargınlık ve kırgınlıklara son vermeliyiz. Fakirlere, yoksullara, kimsesiz çocuklara yardım ederek onları sevindirmeli ve dualarını almalıyız" ifadesinde bulundu. 

 


  ETİKETLER:

  Bilecik

  ,

  Belediye

  ,

  Fırsat

  ,

  Gece

  ,

  ruh

  ,

  dolu

  ,

  Birlik