Nevruz Bayramı

Nevruz Bayramı
Nevruz Bayramı
- Bilecik Belediye Başkanı Yağcı: "Yeni güzel yolculukların da başlangıcı olan bu anlamlı günü, bireysel ve toplumsal sevgi, saygı, hoşgörü, birlik beraberlik ve dayanışma içinde kutlamamız gerekir"

BİLECİK (AA) - Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, yeni güzel yolculukların başlangıcı olan anlamlı gününün, bireysel ve toplumsal sevgi, saygı, hoşgörü, birlik beraberlik ve dayanışma içinde kutlanması gerektiğini bildirdi.

Yağcı, Nevruz Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, nevruzun geçmişten günümüze kadar barış içinde kutlanıldığını ve bundan sonra da birlik ve beraberliğe katkı sağlayacağını kaydetti.

Nevruzun birlik ve beraberliğe vesile olması temennisinde bulunan Yağcı, "Nevruz aslında, bereketin simgesi, doğanın yeni bir enerjiyle uyanışı, yüreklerimizin yeni umutlarla dolup taştığı ve yeni bir baharın müjdecisidir. Yeni güzel yolculukların da başlangıcı olan bu anlamlı günü, bireysel ve toplumsal sevgi, saygı, hoşgörü, birlik beraberlik ve dayanışma içinde kutlamamız gerekir. Orta Asya 'dan Anadolu 'ya bu coğrafyada yaşayan toplulukların ortak kültür ve geleneğinin bir parçası ve baharın müjdeleyicisi olan nevruz, milletimizin sevgi ve saygı içerisinde yaşama isteğini müjdeleyen bir gündür. Bu anlamlı günü, bireysel ve toplumsal sevgi, saygı, hoşgörü, birlik beraberlik ve dayanışma içinde milletimizin sonsuza dek kutlayabilmesini temenni ediyorum" ifadesinde bulundu.

 


  ETİKETLER:

  Nevruz

  ,

  Bilecik

  ,

  Anadolu

  ,

  Belediye

  ,

  Asya

  ,

  kültür

  ,

  Birlik