"Öncü medeniyet, güçlü sendika, büyük Türkiye"

"Öncü medeniyet, güçlü sendika, büyük Türkiye"
"Öncü medeniyet, güçlü sendika, büyük Türkiye"
- Memur-Sen Bilecik İl Temsilciliği tarafından "Öncü medeniyet, güçlü sendika, büyük Türkiye" hedef 1 milyon üye sloganıyla toplantı düzenlendi

BİLECİK (AA) - Memur-Sen Bilecik İl Temsilciliği tarafından "Öncü medeniyet, güçlü sendika, büyük Türkiye " hedef 1 milyon üye sloganıyla toplantı düzenlendi.

AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir, Kent Ormanında, Memur-Sen Konfederasyonunun 3. dönem toplu kazanımlarının yer aldığı slayt gösterisinin ardından yaptığı konuşmada, Türkiye'nin özellikle Ramazan bayramı sonrası içerisinde bulunduğu durumu değerlendirerek, DAEŞ, PKK ve DHKP-C'nin, ülkeyi adeta ateş yerine çevirmeye çalıştığını söyledi.

Bir taraftan da siyasilerin, sorumsuzca, ülkenin geleceği adına ne yaptıklarını ve işin nereye varacağını bilmeden, iktidar aleyhine, açıklamalar yaptığını belirten Eldemir, şöyle konuştu:

"Türkiye kritik bir eşikte bulunuyor. Siyasi olarak farklı düşünen veya aynı safta yer alan arkadaşlar, gelin hep birlikte, memleketin geleceği adına çalışanlar olarak, hep birlikle şu vurguyu yapalım. Her türlü ayrımcılığı kenara koyalım, memleketimizin istiklali ve geleceği adına, memleketimizin istikrarı adına, bugün oynanan oyunu hep birlikte bozalım. Bu kutlu yürüyüşte temel şartımız istikrar ve istiklalimizdir. İnşallah önümüzdeki dönemde hem istikrarımıza hem de istiklalimize hep beraber sahip çıkacağız."  

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar da Türkiye'de özellikle memurların, vatandaşın ötelendiği, insanların köle gibi görüldüğü anlayışın yıkıldığı, halkın iradesinin tecelli ettiği ve o iradenin artık memurların ve onlarla beraber onların asli sahipleri tarafından tartışıldığı günlerin sevinci içerisinde olduklarını kaydetti.

Toplantıya, Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi, AK Parti Bilecik İl Başkanı Kadir Bayrak, İl Genel Meclisi Başkanı Serkan Yıldırım ile Memur-Sen Bilecik İl Başkanı Ahmet Selöz ve üyeler katıldı.