Osmaneli'de "Doğa" projesi

Osmaneli'de "Doğa" projesi
Osmaneli'de "Doğa" projesi
- Bilecik'in Osmaneli ilçesinde, TÜBİTAK hibeli İstanbul Ticaret Üniversitesince gerçekleştirilen "Doğa eğitim" projesi teorik ve uygulamalı olarak katılımcılara anlatıldı

BİLECİK (AA) - Bilecik'in Osmaneli ilçesinde, TÜBİTAK hibeli İstanbul Ticaret Üniversitesince gerçekleştirilen "Doğa eğitim " projesi teorik ve uygulamalı olarak katılımcılara anlatıldığı bildirildi.

Belediyeden yapılan açıklamada, hedef kitlenin doğayla buluşması, doğa dilini anlaması ve eğitimi konusunda formasyon kazanmalarına katkıda bulunmak, çevre ve doğa konularında toplumsal duyarlılığın artmasını sağlayan proje kapsamında ilçenin doğa, yaban hayatı, tarihi ve kültürel varlıkları ve jeolojik oluşumlarının akademisyenler tarafından teorik ve uygulamalı olarak alan çalışması yapıldığı kaydedildi.

Belediye Başkanı Münür Şahin, ilçede gerçekleşen 10 ayrı üniversiteden konusunda uzman 20 öğretim üyesi ve 30 katılımcıyla Prof. Dr. İdris Oğurlu koordinatörlüğünde ilk etabı tamamlanan projenin ilk olduğunu ve sahip oldukları flora ve faunanın tescil edilmesinin önemli bir gelişme olduğunu dile getirdi.

Proje Koordinatörü Prof. Dr. İdris Oğurlu da projenin TÜBİTAK finansmanlı ve Osmaneli Belediyesinin katkılarıyla gerçekleştiğini bildirdi.