Osmaneli'nde "Yaratıcı drama oyun tasarımı" projesi

Osmaneli'nde "Yaratıcı drama oyun tasarımı" projesi
Osmaneli'nde "Yaratıcı drama oyun tasarımı" projesi
BİLECİK (AA) - Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) ve Osmaneli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde hazırlanan "Yaratıcı drama oyun...

BİLECİK (AA) - Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) ve Osmaneli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde hazırlanan "Yaratıcı drama oyun tasarımı" projesi hayata geçirildi.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Halil Ulaş, Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen eğitimde, projeyle öğretmenlerin, öğrencilere uygun ve heyecan veren hedefler belirlemesi ve içsel kaynaklarına ulaşmalarını sağlayacağını bildirdi.

20 öğretmenin projeye dahil edildiğini ve 8 gün eğitim alacaklarını bildiren Ulaş, "Öğretmenler, öğrencilerimizin bedensel, duygusal, zihinsel ve ruhsal, çok yönlü gelişimlerini destekleyecek. Kendi kararlarını verebilmeleri, yaşamlarının liderleri olmaları, çalışma ve doğru alışkanlık geliştirme disiplininin sağlanamaması problemini azaltmalarına kattı sağlayacak. Amaç, öğrencilerin strateji belirleme ve sonuçlandırma, becerisi kazanımı, çözüm üretme, problem çözme yetenekleri geliştirilebilmelerine katkı sağlamak.

Ulaş, eğitimci Berke Funda tarafından eğitim verileceğini sözlerine ekledi.