Osmaneli'ndeki amatör ligdeki kavga

Osmaneli'ndeki amatör ligdeki kavga
Osmaneli'ndeki amatör ligdeki kavga
- 1. Amatör Küme maçında çıkan olaylara karıştığı öne sürülen 35 kişi hakkında yasal işlem başlatıldı

BİLECİK (AA) - Bilecik 1. Amatör Küme'de, 26 Nisan'da Osmaneli Gençlerbirliğispor ile Bilecik İl Özel İdarespor arasında oynanan futbol müsabakasında çıkan olaylara karıştığı iddia edilen 35 kişi hakkında işlem başlatıldı.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Osmaneli Gençlerbirliğispor ile Bilecik İl Özel İdarespor arasında oynanan 1. Amatör Ligi futbol müsabakasında, bir grup seyircinin tribün tellerini zorlayarak sahaya atlamak istediği, sözlü müdahalelere rağmen söz konusu seyirci grubunun karşılaşma sırasında sahaya atladığı kaydedildi.

Sahaya giren seyirci grubunun müdahale edilerek saha dışına çıkartıldığı, sahaya atlamak isteyen diğer seyirci grubunun tel örgüleri aşmak için yüklendiği ve sahaya girmesi üzerine yaşanan izdihamın önlenmesi ve seyircilerin sahaya girmesinin engellenmesi için müdahalede bulunulduğu belirtilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"Sona eren maçın devamında olaylar yoğunlaşmış, sporculara ve güvenlik güçlerine yabancı maddeler atılmış, fiili ve sözlü saldırılarda bulunulmuştur. Bunun üzerine güvenlik güçlerimiz ve sağduyulu vatandaşlarımızın gayretleri ile olaylar bastırılmış ve kalabalık dağıtılmıştır. Bu müdahale esnasında vatandaşlarımızdan yaralanan olmamış, ancak güvenlik güçlerimizden 7 kişi hafif şekilde yaralanmıştır. Bu olayların meydana gelmesinde etkin rol oynayan, sahaya atlayan, yabancı maddeler atan, güvenlik güçlerine mukavemette bulunan 35 kişi tespit edilmiştir."

Açıklamada, kimlikleri tespit edilen 35 kişi hakkında, "spor alanlarına yasak madde sokmak ve müsabaka düzenini bozmak ve görevi yaptırmamak için direnmek" suçlarından işlem başlatıldığı duyuruldu.