Osmanlıca'yı 59 yaşında öğrendi, şimdi sıra İngilizce'de

Osmanlıca'yı 59 yaşında öğrendi, şimdi sıra İngilizce'de
Osmanlıca'yı 59 yaşında öğrendi, şimdi sıra İngilizce'de
- Bozüyük Halk Eğitimi Merkezinde Osmanlıca kursunu başarıyla tamamlayan kadın, İngilizce kursuna da katılarak bu dili öğrenmeye çalışıyor - Kursiyer Poyraz: "Öğrenmenin yaşı yoktur. Her zaman yeni şeyler öğrenebiliriz"

BİLECİK (AA) - Bozüyük ilçesinde yaşayan ve Halk Eğitimi Merkezinin açtığı Osmanlı kursunu başarıyla tamamlayıp öğrenme azmiyle takdir toplayan Saliha Poyraz (59), şimdi de İngilizce kursuna devam ediyor.

Poyraz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, üç çocuk annesi olduğunu söyledi.

Yabancı dil öğrenmenin güzel bir duygu olduğunu belirten Poyraz, şöyle konuştu:

"Yabancı dil, yurt dışı seyahatlerde gerekli. Halk Eğitimi Merkezi her zaman ihtiyacımıza cevap veriyor. Dil kurslarını duyduğum zaman gelmeye çalışıyorum. İngilizce kursuna bu yıl ilk defa geldim. Daha önce de Osmanlıca dersi verilmişti, ona da çok keyifle gelmiştim ve Osmanlıca okumayı öğrendim. Öğrenmenin yaşı yoktur. Her zaman yeni bir şeyler öğrenebiliriz. Pek çok şeye geç kalmışım. Örneğin, araba kullanmak, iyi yüzmek, dil öğrenmek, hep bunları 50 yaşından sonra yaptım ve başardım."

Ev kadınlarına zamanlarını boş geçirmemesini öneren Poyraz, kendilerine uğraş bulmalarının ufuklarını geliştireceğini anlattı.

Boş oturduğunda geçen zamanına üzüldüğünü dile getiren Poyraz, "Halk Eğitimi Merkezinden kopmuyoruz ve arkadaşlarımla birçok derse katılıyoruz" ifadesini kullandı.