Paris'teki terör saldırıları

Paris'teki terör saldırıları
Paris'teki terör saldırıları
- Saadet Partisi Bilecik İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Ali Şişman, Fransa'da yaşanan ve 12 kişinin ölümüyle sonuçlanan terör olayını kınadı

BİLECİK (AA) - Saadet Partisi Bilecik İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Ali Şişman, Fransa 'da yaşanan ve 12 kişinin ölümüyle sonuçlanan terör olayını kınadıklarını bildirdi.

Şişman, yaptığı yazılı açıklamada, İslam karşıtlığıyla tartışmaların odağındaki bir dergiye yönelik terör olayıyla İslam ve Müslümanların hedef alındığını savunarak, Batı 'da yükselen İslam karşıtlığının saldırıyla körüklenmek ve saldırıyı gerçekleştiren kişilerin kimlikleri üzerinden İslam ülkelerine yönelik yeni bir saldırı bahanesine zemin hazırlanmak istendiğini iddia etti.

Fransa'nın Cezayir, Libya, Tunus, Nijer ve Mali gibi Afrika ülkeleri üzerindeki ırkçı emperyalist sömürgeci hayallerinin bilindiğini belirten Şişman, şunları kaydetti:

"Kaddafi'yi devirmek bahanesiyle Libya'ya yapılan ilk saldırı bu bir "Haçlı seferidir" denilerek Fransa tarafından gerçekleştirilmişti. Yine Fransa, Mali'ye "İslamcı militanları önlemek" bahanesiyle askeri müdahalede bulunmuştu. Özellikle Kuzey ve Kuzey Batı Afrika üzerinde etkili olmayı ve bu sayede Akdeniz'i kontrolü altında tutmayı amaçlayan Fransa buna zemin hazırlamak için kendi ülkesinde bir takım trajik oyunlar sergilemekten geri durmuyor. Fransa'da 12 kişinin bir kurgu sonucu öldüğü gün Yemen'de de bir bombalı saldırı sonucu 35 kişi öldü. Ancak 12 kişinin ölümü 35 kişinin ölümünden daha çok ilgi gördü. Batı'nın işgal ettiği ülkelerde de hemen her gün onlarca sivil yaşamını kaybediyor ve fakat hiç bu kadar yankı bulmuyor. Bunu Batı'nın ırkçı emperyalist politikaları açısından anlayabiliriz, ancak İslam ülkelerinin Yemen'deki olaya Fransız kalmasını anlamakta güçlük çekiyoruz. Müslümanlar her zamankinden daha uyanık olmak ve olaylar karşısında ferasetli davranmak zorundadır."