Pazaryeri Belediye mezbaha çalışmaları

Pazaryeri Belediye mezbaha çalışmaları
Pazaryeri Belediye mezbaha çalışmaları
BİLECİK (AA) - Pazaryeri Belediyesi mezbahanesinin yenilendiği bildirildi.Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, eski...

BİLECİK (AA) - Pazaryeri Belediyesi mezbahanesinin yenilendiği bildirildi.

Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, eski mezbahanın günün şartlarına uymadığını ifade ederek, kentte hayvancılığın gelişmesiyle günün şartlarına uygun mezbahane yapmayı amaçladıklarını söyledi.

Yapılan mezbahanenin yanına soğuk hava deposunu da yaptıklarını anlatan Yalçın, "Kesilen hayvanların sağlıklı, hijyenik bir ortamda muhafaza edilip dinlendirilmesi ve ilçede yetişen 'çilek ve boncuk Ayşe fasulye' gibi ürünlerinde uzun süre muhafaza edilebilmesini amaçladık. Birlikte başaracağız sloganı ile çalışmalarımız hızla devam ediyor. Kurban Bayramına kadar mezbaha ve soğuk hava deposunu vatandaşların hizmetine sunmayı hedefledik" dedi.

Hayvan pazarı olarak kullanılan alanın da hal olarak düzenleyeceklerini ifade eden Yalçın, mezbahanın içerisinde, büyükbaş ve küçükbaş hayvan kaldırma vinci, kanama, aktarma, işleme ikiz ray hattı ve makarası, soğuk hava deposu gibi ekipmanlardan oluşan modern bir tesis olacağını sözlerine ekledi.

 


  ETİKETLER:

  Bilecik

  ,

  Belediye

  ,

  Modern

  ,

  Hava

  ,

  Kurban