Pazaryeri Halk Eğitim Merkezi'nde yıl sonu sergisi

Pazaryeri Halk Eğitim Merkezi'nde yıl sonu sergisi
Pazaryeri Halk Eğitim Merkezi'nde yıl sonu sergisi
- Bilecik'in Pazaryeri ilçesinde, Halk Eğitim Merkezi'nce 2014-2015 eğitim ve öğretim yılında merkez ve köylerde kursiyerler tarafından hazırlanan sergi açıldı

BİLECİK (AA) - Bilecik'in Pazaryeri ilçesinde, Halk Eğitim Merkezi'nce 2014-2015 eğitim ve öğretim yılında merkez ve köylerde kursiyerler tarafından hazırlanan sergi açıldı.

Sergi açılışına Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Akpınar, Bozüyük Girişimciliği Destekleme Derneği Başkanı Celali Yılmaz, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri ve vatandaşlar ile kursiyerler katıldı.

Halk Eğitim Müdürü Sedat Büyük, bu güne kadar 67 kurs açtıklarını ve bin 306 kursiyerin katıldığını belirterek, "Açılan kursların yüzdesine bakıldığında nüfusun yüzde 12'sine tekamül ediyor. Türkiye 'de bu oran yüzde 5, dünyada ise yüzde 10'dur. İlçemiz gayet iyi bir durumdadır, fakat amacımız her eve ulaşarak, oranı yükseltmek istiyoruz" dedi.

Folklor ekibinin gösterisi, destek olan kurum ve kuruluşlara plaketleri ile kursiyerlere sertifikaların verilmesinin ardından serginin açılışı yapıldı. Yalçın ve beraberindekiler, sergi gezerek, usta öğretici ve kursiyerlerden bilgi aldı.

 


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Bilecik

  ,

  Belediye

  ,

  Parti

  ,

  Okul

  ,

  ilçe

  ,

  sergi

  ,

  eğitim

  ,

  kurum

  ,

  siyasi

  ,

  2015