Pazaryeri-İnegöl karayolu çalışmaları

Pazaryeri-İnegöl karayolu çalışmaları
Pazaryeri-İnegöl karayolu çalışmaları
BİLECİK (AA) - Bilecik'in Pazaryeri ilçesinde, Bursa'nın İnegöl ilçesine bağlayan karayolunda genişletme çalışmaları başladı.Pazaryeri Belediye...

BİLECİK (AA) - Bilecik'in Pazaryeri ilçesinde, Bursa'nın İnegöl ilçesine bağlayan karayolunda genişletme çalışmaları başladı.

Pazaryeri Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Karayolları 14.Bölge Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler sonunda Pazaryeri-İnegöl karayolunda bakım çalışmalarının başladığını söyledi.

50 yıldır kent halkının muzdarip olduğu karayolunda ilk kepçeyi vurmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşadıklarını anlatan Yalçın, "İlçenin kalkınmasına ve gelişmesine katkı sağlayacak yolun ilk bölümünde Bahçesultan ile Gümüşdere köyleri arasında sıkıntı veren virajlar düzeltilecek ve aynı zamanda yol genişleyecek. Yıllardır yolculara ve sürücülere büyük rahatsızlık veren Ahıdağ'ı yolunun bir kısmı düz ve virajsız olacak. İnşallah daha sonraki hedefimiz Bahçesultan-Kurşunlu kısmında yapılması olacaktır" dedi.

Yolun yapımında katkısı bulunan Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'a, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya ve emeği geçenlere teşekkür eden Yalçın, Bilecik-Pazaryeri ve Köyleri Derneği yönetim kurulu ile birlikte yolda çalışan işçilere ve yolculara baklava ikramında bulundu.