Pazaryeri-İnegöl karayolu çalışmaları

Pazaryeri-İnegöl karayolu çalışmaları
Pazaryeri-İnegöl karayolu çalışmaları
- Bilecik'in Pazaryeri ilçesinde, Bursa'nın İnegöl ilçesine bağlayan karayolunda genişletme çalışmalarından dolmayı ilçeye 15 kilometre mesafedeki 1100 rakımlı yerde kurban kesim töreni düzenlendi

BİLECİK (AA) - Bilecik'in Pazaryeri ilçesinde, Bursa'nın İnegöl ilçesine bağlayan karayolunda genişletme çalışmalarından dolmayı ilçeye 15 kilometre mesafedeki 1100 rakımlı yerde kurban kesim töreni düzenlendi.

Törene, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mustafa Eldemir, Kaymakam Vekili Kadir Apaydın, Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, AK Parti Bilecik İl Başkanı Kadir Bayrak, AK Parti Bilecik milletvekili adayı Halil Eldemir, Bursa ve Bozüyük Pazaryerililer Derneği üyeleri, köy ve mahalle muhtarları ile vatandaşlar katıldı.

Yalçın, yıllardır kimsenin yapmayı başaramadığı Ahıdağı yolunu yapmanın heyecanı içinde olduklarını belirterek, şöyle konuştu:

"Ahıdağı yolu, ipek yolu ve kurtuluş savaşında Türk ordusuna savunma hattı oluşturmasından dolayı tarihi yönden önemlidir. 1974 yılına kadar Bursa- Ankara karayolu olan Ahıdağı Adnan Menderes zamanında satıh kaplaması yapılmıştır. Yerel seçimler öncesi muhalefet partileri "Ahıdağı yolu hayaldi yalan oldu" diye karalama propagandası yaptılar. Şimdi bende onlara diyorum ki, "Onlar konuşur AK Parti yapar". 50 yıllık hayalimiz olan yol, Başbakan Yardımcımız Yalçın Akdoğan'ın devreye girmesiyle yapılmaya başlandı. Ayrıca Pazaryeri ilçesi için marka bir projemiz olan kent meydanı için belediye hesabına hibe olarak 4 milyon 800 bin lira müjdeledi. İşte iktidar olmanın nimetleri budur. Pazaryeri halkı artık hizmetleri gördü, kabuğunu kırmak istiyor, anladılar ki, muhalefet partilerinden hiç bir şey olmayacak, onun için onların AK Parti'ye verdikleri destek gücünü arkamızda hissediyorum."

Eldemir 13 yılda AK Parti'nin ulaştırma, sağlık, ekonomi gibi birçok alanda yaptıkları hizmetlerden bahsetti.