Pazaryeri Köylere Hizmet Götürme Birliği Toplantısı

Pazaryeri Köylere Hizmet Götürme Birliği Toplantısı
Pazaryeri Köylere Hizmet Götürme Birliği Toplantısı
BİLECİK (AA) - Pazaryeri Kaymakamı İbrahim Özdel başkanlığında Köylere Hizmet Götürme Birliği toplantısı yapıldı.Köylere Hizmet Götürme Birliği...

BİLECİK (AA) - Pazaryeri Kaymakamı İbrahim Özdel başkanlığında Köylere Hizmet Götürme Birliği toplantısı yapıldı.

Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanı ve Kaymakam Özdel, Öğretmenevi Toplantı Salonu'nda, Garnizon Komutanı İlhan Canseven, İl Genel Meclis üyeleri Mahir Küçük ve Haluk Filizli, Sağlık Grup Başkanı Uzman Dr. Emel Aydın ile mahalle ve köy muhtarlarının katıldığı toplantıda, 1 Kasım'da yapılacak genel seçimler dolayısıyla köylere gelen yabancılara karşı dikkatli olmalarını isteyerek, şüpheli durumlarda 156 Jandarma veya 155 Polis hattına bilgi vermeleri gerektiğini bildirdi.

Mahalle ve köylerde yaşayan kimsesiz ve yardıma muhtaç kişilerin takip edilmesini isteyen Özdel, akıllı su sayaçlarının bir an önce bitirilmesini, köy yolları için verilen kilitli parke taşlarının döşetilmesini ve özel idare tarafından başlatılacak olan köylerdeki çöplerin konteynerler verilerek toplatılacağını bunlara yardımcı olunmasını istedi.

Garnizon Komutanı Canseven, yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla muhtarları hayvan hırsızlıkları ile çeşitli dolandırıcılara karşı ve yabancılara karşı dikkatli olmalarını isteyerek, her hangi şüpheli bir durumda kendilerini aramalarını istedi.

Sağlık Grup Başkanı Aydın ise köy içme suyu depolarının hijyenlik bakımından, bulaşıcı hastalıklara meydan verilmemesi için temizliğine, bakımına ve suların klorlanmasını ve köylerine belirli günlerde gelen aile hekimlerine yardımcı olunmasını istedi.