Pazaryeri Yüksekokulu'ndan mezuniyet töreni

Pazaryeri Yüksekokulu'ndan mezuniyet töreni
Pazaryeri Yüksekokulu'ndan mezuniyet töreni
BİLECİK (AA) - Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Pazaryeri Meslek Yüksek Okulu'nda mezun olan 230 öğrenci için tören düzenlendi.Anfi Tiyatroda...

BİLECİK (AA) - Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Pazaryeri Meslek Yüksek Okulu'nda mezun olan 230 öğrenci için tören düzenlendi.

Anfi Tiyatroda düzenlenen törene, MHP Bilecik Milletvekili Bahattin Şeker, Kaymakam Vekili Kadir Apaydın, Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan, Garnizon Komutanı İlhan Canseven, Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, Emniyet Amiri Ufuk Karabudak ve akademik personel ile öğrenci aileleri katıldı.

Şeker, burada yaptığı konuşmada, 21 yıl önce Pazaryeri MYO açılması için gece yarısı mecliste kanun hükmüyle geçirdiklerini anlatarak, "Küçük bir okulla başlayan serüvene, bugün emsalleri içinde en iyi okullardan biri olan MYO'da mezuniyet törenine katılmaktan sevinçliyim. Okulumuzun buralara gelmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyor" dedi.

Özcan da törende ayrı bir heyecan yaşadığını ifade ederek, "Gençler benim üniversiteden uğurladığım son öğrenciler olacaklar. Bundan sonra hoca olarak sizlerle beraber olacağız. Hayattan beklediğimiz sağlık, huzur, güven ve mutluluk içerisinde hem kendi hayatımızı sürdürmek hem de toplum hayatına katkıda bulunmaktır. Bu topluluğu topluluk yapan en önemli şey düğünlerimizde oynamak, cenazelerimizde ağlamak böyle güzel günlerde de aynı duyguları paylaşmalarıdır. Bundan sonraki hayatınızda sizlere başarılar dilerken, sizleri bizlere emanet eden anne ve babalarınıza daha donanımlı iade ediyoruz" diye konuştu.

Okul Müdürü Doç. Dr. Faruk Akın, 1994 yılında kurulan ve 941 aktif öğrencisi ile 80 bin metrekarelik kampüs alanı bulunan MYO'nun emsalleri içinde en donanımlı üniversite konumunda olduğunu belirtti.

Konuşmaların ardından, okul birincisi Aynur Daştan'a, bölüm birincilerine ve okul takımında başarılı sporculara ödülleri verildi. Tören, öğrenciler keplerini havaya atması ve müzik şöleniyle sona erdi.